Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
ВІД СЛІВ ДО ДІЛА 2. Пройдено виноградівський відрізок Міжнародного туристичного маршруту "Стежками Пинті"

19 червня 2017 року, в м. Виноградів відбулося чергове засідання робочої групи з маркування та знакування туристичних маршрутів Закарпаття, де обговорили проект концепції туристичних маршрутів Закарпаття, визначили план проведення робіт по їх знакуванню та облаштуванню місць відпочинку.

Після засідання всі пройшли виноградівську частину туристичного маршруту "Стежками Пинті" та відвідали основні туристичні атракції на ньому: дерев’яну Успенську церкву церкву XVII ст. та Пинтьове місто (Печера та криниця Пинті Велета).

 

 

 

ХУСТСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ РЕАЛІЗОВУЄ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ХУСТСЬКОГО РАЙОНУ

ХУСТСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ РЕАЛІЗОВУЄ ПІЛОТНИЙ ПРОЕКТ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

ХУСТСЬКОГО РАЙОНУ

«Зробимо Хустщину чистою!»

 

19 червня 2017 року в Хустській РДА відбулася нарада по обговоренні та впроваджені пілотного проекту в навчальних закладах Хустського району під назвою «Зробимо Хустщину чистою!». Нараду провів Михайло Калинич – заступник голови Хустської РДА. Також були присутні Русин П.П. – начальник відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА, спеціалісти відділу освіти, Маді Д.Д. – керівник районного комунального підприємства «Води Хустщини», директор Хустської районної станції юних натуралістів Вербицька Н.М. і директори навчальних закладів Хустського району які будуть приймати участь у пілотному проекті.

Метою пілотного проекту є покращення стану довкілля та залучення  учнівських колективів до роздільного сортування сміття (папір, пластик, склобій, батарейки).

Координатором проекту є Хустська районна станція юних натуралістів відділу освіти, молоді та спорту Хустської РДА.

Учасниками пілотного проекту вибрано 10 загальноосвітніх шкіл району: Вишківська ЗОШ І-ІІІ ст., Вишківський НВК (ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ), Сокирницька ЗОШ І-ІІІ ст., Кошелівська ЗОШ І-ІІІ ст., Заломська ЗОШ І-ІІ ст., Рокосівська ЗОШ І-ІІІ ст., Кривський НВК (ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ), Монастирецький НВК (ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ), Горінчівська ЗОШ І-ІІІ ст., Березівська ЗОШ І-ІІІ ст.

На нараді обговорено першочергові завдання пілотного проекту, зокрема створення лекторської групи для роз’яснювальної роботи: інтерактивні лекції, постерні презентації, майстер-класи, екологічні тренінги по сортуванню сміття, екоуроки, екопроекти, бесіди, виховні години, екологічні акції.

Вирішено: співпрацювати з органами місцевого самоврядування та громадами сіл та селища для подолання спільними зусиллями екологічної проблеми; активно проводити агітаційні та екологічні заходи серед учнівської молоді з метою покращення екологічного стану довкілля; мотивувати учнівські колективи шляхом відзначення і нагородження найкращих учасників пілотного проекту «Зробимо Хустщину чистою!».

У разі успішної реалізації,  в майбутньому до проекту будуть залучені й інші загальноосвітні заклади  Хустського району.

 

 

 

 

 

ВІД СЛІВ ДО ДІЛА. Пройдено хустський відрізок Міжнародного туристичного маршруту "Стежками Пинті"

15 червня 2017 року, з с. Велятино в бік с. Новоселиця, відправилися члени робочої групи із маркування туристичних маршрутів, представники Велятинської сільради, турбізнесу, велооб’єднання, екстремального туризму, лісівники та група ентузіастів, щоб особисто пройти розроблену та подану для впровадження та маркування спільно з Виноградівщиною та Румунією хустську частину Міжнародного туристичного маршруту "Стежками Пинті" та проїхати запланованою до прокладання ґрунтовою (лісовою) дорогою по історичним місцям пов’язаним з опришком Григором Пинтею, який мешкав у нашому краї, між населеними пунктами Велятино (Хустський район) та Новоселиця (Виноградівський район).

А вже на 19 червня заплановано проходження та вивчення членами робочої групи із маркування туристичних маршрутів області із залученням голів Хустської та Виноградівської РДА, представників Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, частини міжнародного туристичного маршруту «Шлях Пинті», що пролягає по території Виноградівського району.

Більше фото ТУТ

 

 

День медичного працівника

На всіх етапах історичного буття найгуманнішою, найпотрібнішою сферою людської діяльності була праця медичного працівника. Життя неможливе без таких надзвичайно важливих моральних цінностей, як добро, милосердя, турбота про ближнього, а отже і без людей, котрі є носіями цих цінностей.

Відомо, що здоров’я і життя є одним із найважливіших понять і немає нічого дорожчого за них. Саме на медичних працівників покладена відповідальність за збереження і зміцнення здоров’я кожного громадянина, усього українського суспільства.

Напередодні Дня медичного працівника голова районної державної адміністрації Назарій Павлій, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сабадош, заступник голови РДА Михайло Калинич сердечно привітали працівників охорони здоров’я Хустського району.

У святково прибраній залі було досить людно. У дружньому колі зібралися усі працівники медичної галузі. Кращих із кращих фахівців відзначено грамотами райдержадміністрації та грошовою премією.

 

У приміщенні Велятинської сільської ради було проведено виїзну нараду

13.06.2017 року, у приміщенні Велятинської сільської ради було проведено виїзну нараду, на якій були розглянуті питання щодо розробки, впровадження та маркування спільного з Виноградівщиною та Румунією міжнародного туристичного маршруту «Шлях Пинті» та реалізації проекту, що полягає у прокладанні ґрунтової (лісової) дороги по історичним місцям пов’язаним з опришком Григором Пинтею, який мешкав у нашому краї, між населеними пунктами Велятино (Хустський район) та Новоселиця (Виноградівський район).

Участь у нараді взяли заступник голови районної державної адміністрації Михайло Калинич, Велятинський сільський голова, представники туристично-рекреаційних закладів села, сектору туризму Хустської РДА, екстремального туризму.

Впровадження даних напрацювань покращить логістику переміщення туристичних потоків між Виноградівщиною та Хустщиною, сприятиме формуванню конкурентноздатного унікального та різнорідного диференційованого туристичного продукту та відродженню локальних традицій, звичаїв та фестивалів.

По закінченні засідання всі учасники вирішили 15 червня 2017 року особисто пройти весь маршрут "Стежками Пинті".

 

 

Голова районної державної адміністрації Назарій Павлій та заступник голови РДА Михайло Калинич стали донорами крові

Щорічно, 14 червня, в світі відзначають День донора крові, з такої нагоди голова районної державної адміністрації Назарій Павлій та заступник голови РДА Михайло Калинич також долучилися до такого процесу та стали донорами крові.

Слово «донор» походить від латинського «donare» - «дарувати». А донор крові нерідко своєю небайдужістю до долі інших дарує життя потребуючій людини. Кожен третій житель Землі хоча б раз у житті потребує переливання крові. Існують окремі категорії людей, які не можуть обійтися без донорської крові.

«Щомиті у всьому світі у людей будь-якого віку і походження виникає потреба в переливанні крові за життєвими показаннями. Хоча потреба в крові є загальною, доступ до неї тих, хто її потребує, на жаль, загальним не є. Після здачі крові фізично і емоційно почуваюся добре. Вважаю, що бути донором крові - благородна справа, тому закликаю долучитися до цієї акції всіх небайдужих. Таким чином, сподіваюсь, вдасться врятувати чиєсь життя», - коментує Назарій Іванович Павлій.

Усім охочим долучитися до доброї справи повідомляємо, що здавати кров можна щодня з понеділка по п’ятницю на станції переробка донорської крові та її компонентів, яка знаходиться за адресою: м. Хуст, вул. Івана Франка, 113.
Бути донорами можуть особи, які досягли 18-річного віку.

За словами працівників установи, процедура триває півгодини: спочатку проводиться анкетування, потім забір крові з пальця на визначення рівня гемоглобіну та інших показників, опісля тестування в лабораторії та огляд у лікаря, потім, якщо всі показники в нормі, людину допускають до здачі крові.

 

 

11 червня, в перший день безвізу Президент України Петро Порошенко відкрив символічні двері в Європу

11 червня, в перший день безвізу Президент України Петро Порошенко відкрив символічні двері в Європу.

На Закарпатті в міжнародному пункті пропуску “Ужгород” Петро Порошенко разом зі словацьким колегою Андреєм Кіскою провели урочистості з нагоди введення безвізового режиму.

Участь взяли високоповажні міністри, керівники Закарпаття – голова обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, голова обласної ради Михайло Рівіс, дипломати, очільники всіх районів та міст краю, представники мас-медіа та громадськість.

Делегація Хустського району на чолі із головою районної державної адміністрації Назарієм Павлієм, також приєдналася до свята та розділила радість із присутніми.

«Це історична дата для України! Ми довго йшли до цього! Це дійсно безповоротний момент для всіх українців!» - коментує Назарій Павлій.

 

Делегація з Чеської Республіки завітала до Хустських рятувальників

8 червня, Чеська делегація з робочим візитом відвідала Хустський МРВ УДСНС України у Закарпатській області. Серед гостей були: заступник голови об'єднання добровільних пожежників Чехії, Сілезії та Морвавії Ян Сламечка, начальник державної пожежної охорони Краю Височіна Петер Бенеш, директор підприємства "Пожежна безпека" Роберт Валаль та начальник канцелярії гетьмана Краю Височина Катарина Свободова.

У рамках транскордонного співробітництва між Закарпатською областю та Краєм Височіна Чеської Республіки чеські колеги подарували 10-ій державній пожежно-рятувальній частині м. Хуст плаваючу мотопомпу, що, у свою чергу, поліпшить роботу з рятування життя людей та їх майна. Дана мотопомпа через свою компактність та здатність триматися на воді даватиме можливість забезпечувати безперебійну подачу води в осередок пожежі, навіть, у важкодоступних місцях.

Опісля делегація оглянула техніку та спорядження, якими користуються наші рятувальники. Далі гості нашого краю відвідали районну державну адміністрацію, де їх гостинно зустріли заступник голови райдержадміністрації Віктор Сабадош та працівники структурних підрозділів РДА. Після чого відбулося вручення нагород окремим працівникам рятувальної служби.

Заступник голови об'єднання добровільних пожежників Чехії, Сілезії та Морвавії Ян Сламечка виразив вдячість за співпрацю та нагородив начальника Управління ДСНС України у Закарпатській області Романа Гудака та заступника начальника відділу організації заходів цивільного захисту Управління ДСНС України у Закарпатській області Ярослава Баб”яка медалями «За міжнародну співпрацю» ІІ ступеню.

Начальник Управління ДСНС України у Закарпатській області Роман Гудак також вручив медаль Яну Сламечці «За плідну співпрацю» та висловив сподівання, що подальша співпраця між рятувальниками обох країн буде тривати та зміцнюватись.

Додамо, що протягом 6 - 8 числа поточного року аналогічні мотопомпи отримали рятувальники Рахівщини та Тячівщини.

 

 

8 черня у районному будинку культури відбувся звітний концерт дитячих шкіл мистецтв Хустщини

8 черня у районному будинку культури відбувся звітний концерт дитячих шкіл мистецтв Хустщини.

На святі були присутні: перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сабадош, начальник відділу культури райдержадміністрації Світлана Дзяпко, начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Павло Русин, гості та батьки вихованців.

Концертна програми видалася дуже насиченою: лунали співи, декламувались вірші та радували присутніх дитячі танці. Радіємо від того, що з кожним роком контингент вихованців дитячих шкіл мистецтв інтенсивно зростає, що є свідченням того, що діти все більше проявляють бажання отримати мистецьку освіту. Адже, сучасна людина – це всебічно розвинена та духовно збагачена особистість. Як сказав класик: "Мистецтво очищує наше життя від пилу буденності".

Опісля до вітального слова запросили Віктора Михайловича Сабадоша, який, насамперед, привітав усіх діток із закінченням навчального року та висловив подяку за підсумками річної творчої роботи початкових спеціалізованих мистецьких закладів Хустського району.

Крім того, перший заступник голови райдержадміністрації за дорученням голови РДА Назарія Павлія нагородив подяками районної державної адміністрації колективи музичних шкіл, а начальник відділу культури РДА Світлана Дзяпко, у свою чергу, вручила грамоти найактивнішим учням дитячих шкіл мистецтв району за підсумками навчального року 2016-2017.

 

 

фахівцями Хустського МРЦЗ в літньому мовному таборі при Нанківській загальноосвітній школі було проведено інтерактивний захід для учнів 5-7 класів

Закінчився навчальний рік, та не припиняється профорієнтаційна робота в літній період у дитячих оздоровчих таборах. Так, 2 червня цього року фахівцями Хустського міськрайонного центру зайнятості в літньому мовному таборі при Нанківській загальноосвітній школі було проведено інтерактивний захід для учнів 5-7 класів, головною метою якого стало формування позитивного ставлення школярів до робітничих професій.

Проведення заходу відбувалося у дружній, відвертій атмосфері, з конкурсами, іграми, загадками. Діти під час відпочинку поводять себе невимушено, байдужими або осторонь ніхто не залишається, всі активно обговорюють професії, які їм відомі чи подобаються, діляться своїми майбутніми планами та сьогоднішніми спостереженнями, розповідають про враження від перегляду відеороликів профорієнтаційного спрямування.

50 вихованців табору в ігровій формі ознайомилися з актуальними професіями Хустського району, з послугами служби зайнятості. Без сумніву, що зустріч зі школярами допоможе їм свого часу зробити вірний крок у виборі професії.

 

 

Закарпатські підрозділи територіальної оборони отримали нові палатки для проведення навчань

П’ять нових 16-місних наметів типу «КТТС» закупили для підготовки одного із підрозділів територіальної оборони області. Це дасть можливість розмістити частину особового складу, який залучатиметься до навчальних зборів резервістів територіального резерву вже цього літа.

До початку антитерористичної операції на Сході України військові використовували намети, які ставились кілковим способом. Каркасно-тентові ж намети нової моделі набагато легші в установці – на їх розгортання потрібно 4 людини та півгодини часу. Вони витриваліші, оскільки витримують температурний режим від -40° до +70° та пориви вітру до 15 м/с, обладнані антимоскітною сіткою.

Кошти на придбання наметів виділила Закарпатська обласна рада за сприяння Закарпатської ОДА та особисто голови обласної адміністрації Геннадія Москаля і заступника голови - керівника апарату Олександра Петіка. Керівництво Закарпатського обласного військового комісаріату висловило свою вдячність за надану допомогу та сподівання на подальшу співпрацю у справі захисту держави та краю.

 

 

 

Група по роботі з особовим складом

та громадськістю Закарпатського ОВК

 

 

ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

За інформацією Закарпатського обласного центру з гідрометеорології у найближчу годину, протягом дня та ввечері 31 травня по Закарпатській області та м. Ужгород очікуються грози, під час грози шквалисте посилення вітру 15-20 м/с, подекуди зливи, в окремих пунктах град.

При ускладненні погодних умов, що може мати негативний вплив на об’єкти критичної інфраструктури та життєдіяльності населення, терміново інформувати ОКЦ УДСНС України у Закарпатській області за номером телефону 61-72-99.

 


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011