Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
Відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

22 травня відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови Хустської райдержадміністрації Віктора Сабадоша.

На засіданні було розглянуто питання про стан дотримання вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України та підготовка місць відпочинку до купального сезону у 2017 році.

Заслухавши інформацію провідного інспектора Хустського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Закарпатській області Олега Молодченка, селищному та сільським головам району було рекомендовано: визначити зони відпочинку, пляжі, здійснити їх належний облік та обстеження; закріпити водні об’єкти за установами, підприємствами та організаціями, визначивши осіб, відповідальних за експлуатацію цих об’єктів; у місцях, заборонених для купання, встановити щити з написами «КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО», небезпечні для купання місця позначити буйками з написами «НЕБЕЗПЕЧНО»; вжити додаткові заходи щодо приведення до належного стану відведеної території і забезпечити безпеку відпочиваючих при перебуванні їх на водному об’єктів.

Другими не менш важливими питанням порядку денного були питання про:

- затвердження паспорту ризику виникнення надзвичайних ситуацій Хустського району;

- стан провадження системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій на об’єктах та оповіщення населення у разі їх виникнення;

- затвердження заходів із забезпечення протипожежного захисту місць збирання та зберігання врожаю, зернових і грубих кормів у 2017 році.

За наслідками обговорення прийнято відповідні рішення.

 

 

ШТОРМОВЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ

За інформацією Закарпатського обласного центру з гідрометеорології в другій половині дня та ввечері 24 травня, та збереженням вночі 25 травня на більшій частині території Закарпатської області очікуються дуже сильні дощі, місцями сильні зливи, грози в окремих пунктах град. Під час гроз шквалисте посилення вітру 17-22 м/с.

24-25 травня на річках області очікується підвищення рівнів води на 0.5-1.5 м; в нижніх течіях р. Боржава та р. Латориця -2.0-3.0 м (можливий вихід води на заплаву).

В місцях проходження сильних злив буде формуватися значний місцевий стік, з загрозою підтоплення понижених місць; на малих водотоках швидкоплинне підняття рівнів води на 0.5 – 1.0 м; можливе утворення селей та зсувів перезволоженого ґрунту.

При ускладненні погодних умов, що може мати негативний вплив на об’єкти критичної інфраструктури та життєдіяльності населення, терміново інформувати ОКЦ УДСНС України у Закарпатській області за номером телефону 61-72-99.

 

 

Закарпатська волонтерка отримала відзнаку Міністра оборони України

У Закарпатському обласному військовому комісаріаті вчергове відзначили волонтерів, які протягом кількох років активно підтримували українське військо. Цього разу відзнаку отримала тендітна ужгородка Наталія Угрин.

- Не боюсь применшити суму, якою обчислювалась допомога, що її збирала ця смілива жінка саме тоді, коли це було найбільше потрібно армії, - зазначив військовий комісар області полковник Богдан Череміський. – Кошти вона шукала де тільки могла – серед друзів, знайомих і просто небайдужих людей як в Україні, так і в Європі та США. І ця допомога обчислювалась мільйонами гривень. Так, був час, коли війську потрібна була підтримка і я вдячний тим людям, які першими прийшли на допомогу та підтримують свою армію і зараз.

Із рук військового комісара волонтерка отримала медаль «За сприяння Збройним силам України». Розчулена теплим прийомом, вона подякувала за те, що її зусилля цінують.

- Варто зазначити, що за подачею Наталії не тільки збирались кошти. Це було конкретне спорядження, засоби захисту, ліки для конкретних військових частин, де цього потребували найбільше, - наголосив заступник військового комісара полковник Петро Марко. – І це не все. Часто, коли бійці не вміли користуватись закордонними засобами, волонтери приїжджали та влаштовували тренінги і майстер-класи для військових.

Наталія Угрин займається волонтерством із грудня 2014 року. У свій час була представником Логістичного Штабу Євромайдану і спільноти «Підтримаймо армію України». У липні 2016 року за активну участь у волонтерському русі та надання своєчасної допомоги частинам і підрозділам української армії у Закарпатському обласному військовому комісаріаті її нагородили орденом «За оборону країни».

 

 

Група по роботі з особовим складом

та громадськістю Закарпатського ОВК

 

 

Роботодавці Хустщини відвідали найбільший ВУЗ району

У рамках акції «Побудуй кар’єру в Україні», 18 травня, за сприяння центру зайнятості, в приміщенні "Відкритого міжнародного університету розвитку людини «УКРАЇНА», відбувся профінформаційний масовий захід - міні-ярмарок вакансій за професіями «соціальний працівник», «менеджер», «педагог соціальний», «фахівець із соціальної роботи», «психолог». На заході були присутні випускники вищого навчального закладу, гуманітарно-економічного коледжу, студенти-заочники та безробітні, всього більше 100 осіб.

Потреба у проведенні такого заходу назріла вже давно. Університет «УКРАЇНА» щороку випускає бакалаврів та магістрів за спеціальностями «Політологія», « Менеджмент»,  «Психологія», «Соціальна робота». Майже 120 осіб, отримавши дипломи за вищевказаними спеціальностями, щорічно поповнюють ринок праці Хустщини та Закарпатської області. Звичайно ж, краща ситуація у випускників-заочників, які переважно вже мають місце роботи. Для молоді, яка претендує на отримання першого робочого місця, буває важко зорієнтуватись куди їм піти працювати як дипломованим спеціалістам.

Саме з цієї причини на захід прийшли як роботодавці соціальні партнери Хустського центру зайнятості, керівники служб та управлінь райдержадміністрації, що здійснюють свою діяльність у сфері соціального захисту населення: заступник голови Хустської РДА Михайло Калинич, директор Хустського районного центру соціальних служб для сім’ї  дітей та молоді Хустської РДА Рената Бородач, начальник відділу правової інформації та консультацій  Хустського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Діана Келемен, головний спеціаліст відділу праці та зайнятості населення Управління соціального захисту населення Тетяна Переу, головний спеціаліст відділу освіти, молоді  та спорту Люба Антал, начальник Хустського міського територального центру соціального обслуговування пенсіонерів Анжеліка Соболь-Лавренко, директор центру зайнятості Володимир Гуц.

Кожен представник роботодавця мав можливість розповісти про структуру організації, в якій він працює, її функції  та вакантні місця, правила і вимоги для претендентів при прийомі на роботу. Студенти отримали інформацію про кадровий резерв в організаціях та перспективи проходження тут практики; запрошення запису в центрі зайнятості власних відео-резюме.

На завершення міні-ярмарку вакансій директор центру зайнятості побажав випускникам наснаги у пошуках першого робочого місця, а іншим студентам чудового літнього відпочинку.

Яскравим завершенням заходу став «подарунок» у формі пісні «Сорочку мати вишила мені» від випускників та колективу університету «УКРАЇНА» та гуманітарно-економічного коледжу на чолі з Наталією Рокосовик та Вікторією Роман.

 

 

Фотоконкурс «Миттєвості сімейного щастя»

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації у рамках відзначення Міжнародного дня сім’ї проводить фотоконкурс  «Миттєвості сімейного щастя».

У фотоконкурсі можуть взяти участь фотографи-професіонали і аматори. Тематикою фотоконкурсу є зображення сім»ї та сімейних традицій. До конкурсу допускаються роботи всіх фотографічних жанрів (портрет, репортаж та ін.), зроблені за тематичними рубриками: «Народження сім»ї», «Чекаємо на  лелеку», «Нас багато в мами й тата», «Батьки і діти», «Працюємо разом», «Сімейні розваги». Кількість фоторобіт, поданих на конкурс від однієї особи, не обмежена.

Фотографії необхідно надсилати з підписом (назва роботи, прізвище, ім»я, по батькові автора, місце проживання, тематична рубрика, рік фотозйомки) на електронну адресу департаменту e-mail:guszn@zaksoc.gov.ua.

Орієнтовне відкриття виставки 2 червня 2017 року.

 

 

До відома керівників підприємств та організацій району!

Відповідно до листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 05.03.2017 року № 4502-06/14575-06, за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України у період із 07 до 10 червня 2017 року відбудеться Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2017» на території НК «Експоцентр України» (м. Київ, пр. Академіка Глушкова, 1).

Протягом останніх років Мінагрополітики вживає усіх невідкладних заходів із розвитку життєдіяльності сільських громад, підвищення доходів сільського населення та поліпшення соціально-демографічної структури села за рахунок диверсифікації сільської економіки. Слід зазначити, що у регіонах стрімко розвивається сільський туризм та поширюється діяльність агрокластерів.

У зв’язку з цим, під час проведення «Агро-2017» Мінагрополітики планує представити окрему експозицію з розвитку сільського туризму в Україні, на якій українські міста та регіони зможуть презентувати свій потенціал та представити кращі практики.

Бажаючих прийняти участь у Міжнародній агропромисловій виставці     «Агро-2017» просимо звертатися в управління агропромислового розвитку Хустської райдержадміністрації за телефоном 4-37-11, або за адресою м.Хуст, вул. Карпатської Січі, 21, каб. 70. 

 

 

До відома сільгоспвиробників району - форвардні закупівлі!

Повідомляємо, що ПАТ «Аграрний фонд» розпочав весняну частину форвардної компанії під урожай зернових 2017 року.

Форвардна програма ПАТ «Аграрний фонд» є формою фінансування сільгоспвиробників і полягає в укладенні договорів на закупівлю зерна, за якими сільгоспвиробнику надається аванс у сумі до 65% від вартості зерна, що закуповується, а поставка зерна відбувається після збору врожаю. При цьому забезпеченням зобов`язань сільгоспвиробника за форвардним договором є застава майбутнього врожаю.

Протягом форвардної кампанії під урожай зернових 2016 року ПАТ «Аграрний фонд» було профінансовано сільгоспвиробників на 1,5 млрд грн., при цьому кількість форвардних договорів укладених з середніми агропідприємствами та фермерськими господарствами зросла з 20 договорів укладених в 2015 році до 323 договорів в 2016 році.

Під час проведення форвардної кампанії під урожай 2017 року планується закупити 760 тис. тонн зерна. З них 700 тис. тонн – пшениця 2 та 3 класу, 50 тис. тонн – жито 1-3 класу, 10 тис. тонн – гречка 1-3 класів. Вимоги до обсягу мінімальної партії при укладенні форвардного договору: для жита – 50 тонн, гречки – 10 тонн, пшениці – 100 тонн.

Закупівельні ціни, виходячи з яких здійснюватиметься розрахунок авансу за форвардними договорами складають для пшениці 2 класу – 4600 грн/т, для пшениці 3 класу – 4500 грн/т. Остаточний розрахунок здійснюється за ринковими цінами на момент поставки.

Вартість користування коштами авансового платежу, в залежності від обраного сільгоспвиробником варіанту складатиме від 15% до 18 % річних з урахуванням курсових коливань та від 22,5% до 27,5% без урахування курсових коливань.

 

 

 

 

Щодо застосування пестицидів і агрохімікатів!!!

Управління агропромислового розвитку Хустської райдержадміністрації, у зв’язку з проведенням весняно-польових робіт наголошує про необхідність дотримання вимог щодо застосування пестицидів і агрохімікатів.

Просимо звернути увагу на наступне:

Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл», (Наказ Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 12.02.2001 № 131/5322), передбачено інформування власників пасік за три доби до хімобробок з зазначенням застосовуваного отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Вказують час ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» (затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18.12.1996 № 382) забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всіх груп токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б) 2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природо заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т. п. );

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживаються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статі 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

 

 

 

 

Вишиванка єднає українців!


Одягніть вишиванку 18 травня!

Вишиванка єднає українців!
Вишиванка – наш генетичний код!

 

Пройшов заключний концерту за участю переможців районного огляду художньої самодіяльності „Звучать струни дитячих сердець”

Музика навколо нас... Вона супроводжує наше життя і здатна відтворити будь-який стан душі людини. Веселощі та сум, радість і туга, любов і ненависть - все підвладне музиці, цій чарівниці, здатній піднести людину, прикрасити її життя.

Більше трьохсот талановитих дітей дошкільного віку, учнів загальноосвітніх шкіл та позашкільних установ Хустського району взяли участь у кущових оглядах художньої самодіяльності в номінаціях: „Хорове мистецтво”, „Вокальний спів”, „Солісти-вокалісти”, „Художнє читання”, „Фольклорне дійство” та „Оригінальний жанр”.

 

читати повністю

 

15 травня у малій залі райдержадміністрації відбулася щотижнева нарада

15 травня у малій залі райдержадміністрації відбулася щотижнева нарада. Насамперед голова районної державної адміністрації Назарій Павлій привітав усіх жінок із Днем Матері, який відсвяткували 14 травня, та висловив вдячність працівникам адміністрації за гідне представлення району на святкуванні Дня Добросусідства України та Словаччини у суботу 13 травня.

Опісля перейшли до обговорення робочих питань. Найперше торкнулись рішення уряду від 26.04.2017 року «Про внесення змін до деяких постанов КМУ, в тому числі до №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», що передбачає чіткий алгоритм монетизації. З даного питання доповів начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Михайло Мойсей.

Також було обговорено питання розробки промо-ролика Хустщини та розміщення туристичних знаків на дорогах району.

Крім того, не залишились поза увагою проблема оздоровлення та відпочинку дітей у період літніх канікул, підготовка до проведення останнього дзвоника у загальноосвітніх школах району, належної організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, активізації роботи з приводу контрактної служби в армії і т. д.

 

 

Травневі виїзні акції центру зайнятості в сільських школах

Відповідно розпорядження голови Хустської РДА, починаючи з 3 травня, майже щоденно, фахівці Хустського міськрайонного центру зайнятості, спільно з соціальними партнерами, проводять інформаційні масові західи – виїздні акції з розгортанням мобільного центру професійної орієнтації в мальовничих селах Хустщини. Назва говорить сама за себе: «мобільний» – це пересувний, який може приїхати в будь-яку точку району і розпочати роботу повноцінного кабінету профорієнтації. Центр обладнаний усім необхідним, щоби кожен бажаючий зміг отримати комплекс послуг з професійної орієнтації, як у звичайному центрі зайнятості. 3-5, та 10-12 травня Мобільний центр працював на подвір’ях загальноосвітніх шкіл сіл Золотарево, Драгово, Сокирниці, Крайникова, Данилова та Вільшан. Загалом, участь в заходах взяло майже 570 учнів випускних класів, вчителів, батьків учнів та всі бажаючі мешканці села.

Мета заходу – інформування зайнятого і незайнятого населення  щодо стану та перспектив розвитку ринку праці, ознайомлення зі світом  професій. Також надавалась інформація щодо послуг, які надає служба зайнятості, можливості професійного навчання та надання юридичних консультацій. Акцентувалась увага на актуальних професіях, які потрібні на ринку праці та навчальних закладах, які здійснюють професійну підготовку. Спеціалісти Хустського районного центру зайнятості у доступній формі надали юнакам та дівчатам цю інформацію, щоб підготувати їх до усвідомленого професійного вибору та застерегти від тих негараздів, які можуть виникнути через недостатні знання та навики.        

В результаті бесід виявилось, що схильність молодих мешканців села здебільшого спостерігається до професій: сестра медична, фармацевт, фельдшер, лікар-стоматолог, журналіст, вчитель, перукар, візажист, кухар.

До спілкування з дітьми по питанню патріотичного виховання долучився і представник Хустського обʼєднаного військового комісаріату – відповідальний виконавець мобілізаційного відділення Руслан Панца. Акивну участь у виїзних акціях взяла і начальник служби у справах дітей Хустської РДА Любов Вайнраух

Було приємно спостерігати за учнями, які з великою цікавістю дізнавалися про професії, які користуються попитом на ринку праці. Окрім бесіди з спеціалістами учні змогли переглянути фільми та пройти тестування, які  визначають схильність особи до типу професії, адже правильний вибір професії – основне завдання для кожного школяра, а наше завдання – допомогти їм прийняти своє перше самостійне рішення.

 

Хустський міськрайонний

центр зайнятості

 


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011