Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
29 березня під головуванням голови Хустської РДА Назарія Павлія відбулося виїзне засідання колегії районної державної адміністрації

29 березня під головуванням голови Хустської РДА Назарія Павлія відбулося виїзне засідання колегії районної державної адміністрації у селі Кошельово Хустського району. У засіданні взяли участь: голова Хустської районної ради Юрій Іванчо, перший заступник голови РДА Віктор Сабадош, заступник голови районної ради Михайло Калинич, керівник апарату Володимир Лендєл, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, селищний та сільські голови району.

На порядок денний винесено наступні питання: про формування робочої групи «Медична рада реформ» на виконання протоколу наради МОЗ під головуванням віце-прем’єра Зубка Г.Г від 06.12.2017 року; про усунення існуючої загрози життю і здоров’я людей через неякісну систему збору і утилізації твердих побутових відходів; про стан виконання вимог Закону України «Про Державний реєстр виборців» на території Хустського району за підсумками роботи відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації за 2017 рік; звіт голови виконавчого комітету Нижньоселищенської сільської ради про дотримання законодавства з питань розгляду звернень громадян.

Про формування робочої групи «Медична рада реформ» на виконання протоколу наради МОЗ під головуванням віце-прем’єра Зубка Г.Г від 06.12.2017 року доповів начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Віктор Бабич, який зазначив, що з метою створення прозорого експертного середовища з питань формування першочергових заходів спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості утворена робоча група експертів «Медична рада реформ». Робочою групою проведено 4 засідання-наради на яких розглянуто реформу первинної ланки та перевід стоматологічної служби на госпрозрахункове відділення.

Крім цього, Віктор Васильович проінформував присутніх, що з 1 квітня розпочнеться національна кампанія з вибору лікаря - кожен українець зможе обрати собі сімейного лікаря (дорослі та діти), терапевта (дорослі) та педіатра (діти) й підписати з ним декларацію. Лікаря можна буде обрати без прив’язки до місця реєстрації. Якщо ви вже маєте лікаря, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли та довіряєте, просто підпишіть з ним декларацію. Якщо лікар, який вів вас до початку кампанії з вибору лікарів, не влаштовує, саме час знайти того, кому ви готові довірити своє здоров’я.
Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити лікаря. Чим раніше ви почнете шукати свого лікаря - тим більше у вас буде вибору та впевненості, що саме цей лікар вам підходить.

Начальник управління Держпродспоживслужби Іван Пекар довів до відома присутнім про усунення існуючої загрози життю і здоров’я людей через неякісну систему збору і утилізації твердих побутових відходів . Іван Михайлович відмітив, що полігони твердих побутових відходів – функціонує тільки один в с. Золотарево. Врешті населених пунктів Хустського району схеми санітарного очищення не реалізується через відсутність полігонів ТПВ та організацій, які б займалися поводження з відходами. Правове вирішення даного питання зупинилося на стадії прийняття рішення сільськими радами про відведення земельних ділянок під полігони, які приймалися в 70-90 роках. Тому, складування ТПВ на територіях населених пунктів часто має несанкціонований, стихійний характер.

Величезна кількість неутилізованого сміття завдає шкоди екології, сміттєзвалища, де гниють сотні тонн непотребу, отруюють повітря, грунт, підземні води й перетворюються у серйозну небезпеку для людини і природи. На сьогоднішній день можна сказати, що ситуація, яка складається із несанкціонованими сміттєзвалищами набуває глобальної катастрофи, тому гостріше постає проблема утилізації всіх найрізноманітніших відходів.

На даний час діють комунальні служби, які займаються збором і утилізацією ТПВ в селах: Липча, Вишково, Золотарево, Іза. Вже декілька років на території району діє КП «Води Хустщини», яке займається роздільним збором пластику, скла, макулатури, для реалізації чого підприємством встановлено контейнера для роздільного збору ТПВ.

Опісля начальник відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації Оксана Летка доповіла про стан виконання вимог Закону України «Про Державний реєстр виборців» на території Хустського району за підсумками роботи відділу ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації за 2017 рік. Вона наголосила, що працівниками відділу постійно проводиться аналіз стану якості форм періодичного поновлення.

Далі учасники наради заслухали звіт Нижньоселищенського сільського голови Шоля Івана про пророблену роботу за 2017 рік. Так, за цей період виконавчим комітетом сільської ради зареєстровано та розглянуто 52 письмових заяв. Якщо проаналізувати питання, які порушуються у заявах, майже половина із всіх приділяється земельним питанням по оформленню прав власності на земельні ділянки громадянам. Другі питання стосуються житлового господарства, тобто: надання дозволів на забудову, перебудову, реконструкцію житлових будинків та споруд, присвоєння номера на будинок, відкриття торгової точки та по соціальному захисту населення. Сільська рада працює у тісному контакті з бюджетними установами, що розташовані на території.

Також під час колегії обговорили питання весняного призову на строкову військову службу.

По всім питанням, які виносилися на розгляд колегії, прийнято відповідні рішення.

 

Пройшов ІІІ тур Районної спартакіади ВНЗ та ССНЗ з волейболу

27-28 березня 2018 року в Закарпатському базовому державному медичному коледжі пройшов ІІІ тур Районної спартакіади ВНЗ та ССНЗ з волейболу. На змаганнях були присутні завідувач сектору молоді та спорту відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Анастасія Кострець та головний суддя змагань Володимир Фінюк.

Спартакіада тривала 2 дні, в першому змагалися дівчата, в другому - юнаки. Ігри проходили досить жваво і цікаво, особливо добре відзначилися дівчата. Анастасія Кострець привітала всіх і зауважила, що спорт це складова здорового способу життя і потрібно більше приділяти йому уваги.

В результаті змагань серед дівчат призові місця зайняли: І місце - Закарпатський базовий державний медичний коледж; ІІ - Закарпатський лісотехнічний коледж; ІІІ - Професійний ліцей сфери послуг. Серед юнаків: І - Закарпатський лісотехнічний коледж; ІІ - Професійний ліцей м. Хуст; ІІІ - Закарпатський базовий державний медичний коледж.

Вітаємо переможців!

 

28 березня 2018 року відбулось друге пленарне засідання десятої сесії VII скликання Хустської районної ради

28 березня 2018 року відбулось друге пленарне засідання десятої сесії VII скликання Хустської районної ради під головуванням Юрія Іванчо.

У роботі сесії також взяли участь: голова Хустської районної державної адміністрації Назарій Павлій, начальники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, селищний та сільські голови району, представники правоохоронних органів, керівники комунальних підприємств району, представники засобів масової інформації.

Із 36 депутатів районної ради на сесії зареєструвалось 23. На порядок денний було винесено низку питань, які напередодні були ретельно розглянуті на засіданнях постійних депутатських комісій та на президії районної ради.

На початку засідання було зачитано депутатські запити, після чого приступили до розгляду питань порядку денного, який включав 10 питань: про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2017 року № 375 «Про районний бюджет на 2018 рік», про затвердження розміру кошторисної заробітної плати, про Програму розвитку земельних відносин у Хустському районі на 2018-2020 роки, про заготівлю другорядних лісових ресурсів місцевого значення та здійснення побічних лісових користувань, про внесення змін та доповнень до рішення районної ради від 28 лютого 2018 року № 411 «Про утворення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1 Хустської районної ради Закарпатської області», про надання згоди комунальному підприємству «Хустська районна друкарня» на продовження дії договору кредиту за овердрафтом ПАТ «Комерційний інвестиційний банк», про вступ до Асоціації органів місцевого самоврядування «ЄВРОРЕГІОН Карпати-Україна» та інші.

По всіх питаннях порядку денного були прийняті відповідні рішення.

 

ОГОЛОШЕННЯ

21.03.2018 року відбулося засідання комісії з питань лісокористування та контролю за використанням природних рослинних ресурсів на території Хустського району.Порядок денний:1. Затвердження нормативів плати за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення на території Хустського району в 2018 році.2. Затвердження нормативів плати за збирання лікарських рослин на території Хустського району в 2018 році.Комісія вирішила:

1. Залишити в силі на 2018 рік нормативи плати за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення на території Хустського району в розмірі 7,7 відсотка за кілограм, відносно до середньо-закупівельних цін, у відповідності до рішення VII сесії VII скликання Закарпатської обласної ради від 25.05.2017 року № 813.

2. Встановити середні закупівельні ціни за 1 кілограм сировини по Хустському району на 2018 рік:

- гриби (білі) - 20,00 грн. за кілограм

- гриби (опеньки та інші) - 11,00 грн. за кілограм

- чорниця - 17,00 грн. за кілограм- ожина - 11,00 грн. за кілограм

- малина - 12,00 грн. за кілограм

- суниця - 15,00 грн. за кілограм

- бузина - 7,00 грн. за кілограм

- сік березовий - 2,00 грн. за літр

Комісія вирішила:

 1. Залишити в силі на 2018 рік нормативи плати за спеціальне використання лісових ресурсів місцевого значення на території Хустського району в розмірі 7,7 відсотка за кілограм, відносно до середньо-закупівельних цін лікарських рослин у відповідності до рішення VII сесії VII скликання Закарпатської обласної ради від 25.05.2017 року № 813.

 2. Встановити середню закупівельну ціну за 1 кілограм сировини лікарських рослин по Хустському району на 2018 рік:- горобина чорноплідна, аронія (плоди) - 9,00 грн. за кілограм

 

Команда Липчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взяла участь у чемпіонаті Закарпатської області з лижних гонок

23-25 березня 2018 року відбувся відкритий  особисто-командний чемпіонат Закарпатської області з лижних гонок у 2018 році у с. Пилипець Міжгірського району. Вперше за останні чотири роки честь Хустського району захищала команда Липчанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Високу лижну підготовку, волю до перемоги, спортивний характер показали учні на лижному чемпіонаті. Вони вибороли в загальному командному заліку 5 місце. Це дуже хороший результат, незважаючи на те, що довгий час команда ніде не брала участь.

Варто також сказати про масу позитивних емоцій, хороших вражень, задоволення від змагань та бажання ще змагатися у подальшому.

Вітаємо спортсменів та бажаємо подальших перемог!

 

Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця» - «Почуй світ!»

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» з 2 до 22 квітня проводитиме XIII щорічну Всеукраїнську благодійну акцію «Серце до серця» - «Почуй світ!» - метою якої є збір коштів для дітей з вадами слуху. На зібрані кошти фонд закуповує медичне обладнання та безкоштовно передає у користування обласній дитячій лікарні.

За результатами проведення акції у 2017 році, що проходила під гаслом «Я хочу бачити життя», Закарпатська область увійшла у трійку лідерів - було зібрано 282 899 грн. За ці кошти придбано та передано в Обласну дитячу лікарню сучасне медичне обладнання, що дало можливість лікувати дітей на більш якісному рівні, а саме:
- авторефрактометр;
- щільова лампа;
- стіл для щільової лампи;
- апарат для динамічної офтальмохромотерапії «Радуга» - 2 шт.;
- апарат «Ручеек» для тренування акомодації - 2 шт.

Цього року акція також супроводжуватиметься участю волонтерів для збору коштів під час масових заходів та розміщенням скриньок для внесків у медичних, освітніх та торгівельних установах. Долучитися до акції можуть і колективи обласних, районних, міських установ та організацій.

Інформація про акцію на веб-сторінці Всеукраїнського благодійного фонду «Серце до серця» https://sercedoserca.com.ua

 

Відбулася нарада-семінар з секретарями Вишківської селищної та сільських рад району

21 березня у малій залі Хустської райдержадміністрації відбулася нарада-семінар з секретарями Вишківської селищної та сільських рад району за участі голови районної державної адміністрації Назарія Павлія та керівника апарату державної адміністрації Володимира Лендєла.

На порядок денний було винесено шість питань, серед яких, зокрема, актуальне на даний час питання про реформу первинної ланки медико-санітарної допомоги. Начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації - Віктор Бабич проінформував присутніх, що з 1 квітня розпочнеться національна кампанія з вибору лікаря - кожен українець зможе обрати собі сімейного лікаря (дорослі та діти), терапевта (дорослі) та педіатра (діти) й підписати з ним декларацію. Лікаря можна буде обрати без прив’язки до місця реєстрації. Якщо ви вже маєте лікаря, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли та довіряєте, просто підпишіть з ним декларацію. Якщо лікар, який вів вас до початку кампанії з вибору лікарів, не влаштовує, саме час знайти того, кому ви готові довірити своє здоров’я.

Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити лікаря. Чим раніше ви почнете шукати свого лікаря - тим більше у вас буде вибору та впевненості, що саме цей лікар вам підходить.

Опісля присутні обговорили питання про організацію громадських робіт на території селищної, сільських рад району та про проведення Дня довкілля у населених пунктах.

Про своєчасність подання суб’єктами декларування декларацій відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» із інформацією виступив керівник апарату Хустської райдержадміністрації Володимир Лендєл, який зробив акцент уваги на посиленні роботи у даній сфері так, як до закінчення терміну подання е-декларацій залишилось 10 днів.

Наступними питаннями порядку денного були підведення підсумків роботи відділу введення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації за 2017 рік та про захист житлових/майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Тривало жваве обговорення кожного питання порядку денного. Крім того, секретарями виконавчих комітетів місцевих рад району було піднято ряд наболілих проблемних питань, на які отримано вичерпні відповіді. У цілому нарада пройшла плідно і конструктивно.

На завершення голова райдержадміністрації подякував присутнім за конструктивний діалог та висловив сподівання, що сьогоднішня зустріч принесе вагомі результати з питань, що розглядались.

 

Відбулось засідання районної постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами.

Засідання проводив голова комісії - перший заступник голови Хустської районної державної адміністрації Віктор Сабадош за участю членів районної постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами, представників Держпродспоживслужби в Хустському районі, Хустського відділу поліції головного управління Національної поліції в Закарпатській області, відділу в Хустському районі Головного управління Держгеокадастру у Хустському районі Закарпатської області, селищного та сільських голів району.

На порядку денному розглянуто лист обласної державної адміністрації від 28.02.2018 №06-17/530 щодо непаспортизованих місць відходів та стихійних сміттєзвалищ на території Хустського району. Згідно даного листа необхідно провести обстеження непаспортизованих місць відходів та стихійних сміттєзвалищ на території району та скласти відповідні акти обстежень.

У разі визначення власника відходів, він несе повну відповідальність за додержання умов поводження з ними та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище відповідно до положень Закону України «Про відходи».

Наразі на території району розташовано 16 непаспортизованих сміттєзвалищ та 26 стихійних сміттєзвалищ.

Заслухавши та обговоривши вищевказану інформацію комісія прийняла ряд протокольних рішень, зокрема відділу в Хустському районі Головного управління Держгеокадастру визначити та надати інформацію про власників земельних ділянок, на яких розташовані непаспортизовані та стихійні сміттєзвалищ на території району, головам виконкомів селищної та сільських рад району розробити план санітарної очистки населених пунктів.

 

 

Щотижнева нарада, яку провів голова райдержадміністрації Назарій Павлій

Про найважливіші питання, які стоять на порядку денному органів влади Хустського району йшлося сьогодні, 19 березня 2018 року, під час щотижневої наради, яку провів голова райдержадміністрації Назарій Павлій з керівниками структурних підрозділів РДА, установ та організацій району.

Нарада відбулася також за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Віктора Сабадоша, голови районної ради Юрія Іванчо, заступника голови районної ради Михайла Калинича.

На початку засідання голова райдержадміністрації Назарій Іванович висловив подяку всім, хто прийняв участь в урочистостях з нагоди відзначення 79-ї річниці проголошення Карпатської України, які відбулись 15 березня на місці меморіального комплексу «Красне Поле» поблизу Хуста.

Далі кожен керівник структурного підрозділу райдержадміністрації, районних служб та установ доповів про стан справ та плани на поточний тиждень у підпорядкованих їм галузях.

Особливий акцент у ході наради був зосереджений на питаннях, таких як: фінансове забезпечення району, про стан захворюваності на кір та ГРВІ, щодо проведення у квітні-травні 2018 року чергового призову на строкову військову службу, про проведену роботу щодо заходів по запобіганню поширення африканської чуми свиней у районі, про проведення тендерних процедур по закупівлі енергоносіїв бюджетними установами району, підготовку матеріалів на чергову сесію районної ради, щодо подання державними службовцями електронних декларацій.

 

 

15 березня на місці меморіального комплексу «Красне Поле» поблизу Хуста відбувся багатолюдний мітинг-реквієм

15 березня, на місці меморіального комплексу «Красне Поле» поблизу Хуста відбувся багатолюдний мітинг-реквієм, присвячений 79-ій річниці проголошення Карпатської України.

Біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків, у почесній варті - офіцери Збройних Сил України. А вздовж доріжки, що устелена до вікопомного знаку – курсанти Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

Серед учасників - перші керівники області - голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, голова обласної ради Михайло Рівіс, голова Хустської райдержадміністрації Назарій Павлій, голова районної ради Юрій Іванчо, Хустський міський голова Володимир Кащук, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, які приїхали підтримати патріотичний дух закарпатців та керівники обласних установ і політичних об’єднань, депутати обласної та місцевих рад, громадські діячі, активісти, митці, молодь, духовенство.

Мітинг-реквієм розпочався із Гімну України та пострілами в небо вшанували тих, то тоді і тепер віддали своє життя за країну.

Відтак, під час заходу перед учасниками зібрання виступили: голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль, голова Закарпатської обласної ради Михайло Рівіс, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

Опісля керівництво області разом з представниками громадськості поклали у підніжжі пам’ятного Хреста вінки і квіти.

Крім того, у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору звучали стрілецькі пісні, зокрема, «Ой над Хустом ворон кряче». А представники різних конфесій провели екуменічну панахиду за загиблими Карпатськими січовиками.

Вшанувати річницю Карпатської України прийшли сотні краян. Усі вони з національними прапорами та найсвятішими почуттями в серці зібралися, щоб поклонитись захисникам славетної Карпатської України, подвиг яких вічно житиме в наших серцях, та віддати шану своєму землякові - Августину Волошину, що став видатною особистість української еліти вищого класу, якому випало жити і творити у надзвичайно складний переломний період минулого століття. Творити задля майбутнього.

 

 

В приміщенні архівного відділу Хустської райдержадміністрації організовано виставку,присвячену 79 річниці Карпатської України

В приміщенні архівного відділу Хустської райдержадміністрації організовано виставку,присвячену 79 річниці Карпатської України.  На виставці представлені копії історичних документів, що стосуються Августина Волошина, його фото та вирізки з газет за ‎1938-1939 роки.

Фото в архіві ТУТ

 

Фестиваль-конкурс стрілецької пісні «Красне поле»

Доброю традицією для міста над Тисою напередодні відзначення річниці подій Карпатської України стало проведення у Хусті відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле». Цьогоріч співаків із 9 областей України – Донецької, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Миколаївської, Рівненської, Чернівецької, Хмельницької та різних куточків Закарпаття Хустщина приймала в дев’яте.

читати повністю


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011