Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
Надзвичайно важливо, щоб Закон про Антикорупційний суд був прийнятий найближчим часом – Президент

Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками ЗМІ наголосив на важливості ухвалення Верховною Радою України Закону про Антикорупційний суд найближчим часом.

«Створення антикорупційного суду не обговорювали. Чого його обговорювати? Він (законопроект – ред.) в Парламенті знаходиться. Я впевнений в тому, що Парламент буде спроможний прийняти і підтримати пропозиції або проект Президента, який був внесений», – відповів Глава держави на питання, чи обговорювалося питання створення Антикорупційного суду під час зустрічей в Аахені.

«Мені сказали, що там – традиційно для нашого Парламенту – вже біля двох тисяч поправок. Але врешті-решт надзвичайно важливо, щоб Закон був прийнятий найближчим часом», – зазначив Президент.

 

 

З 1 травня 2018 року впроваджено новий порядок надання субсидій

27 квітня 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 01.05.2018 року).

читати повністю

 

Мобільний центр профорієнтації – ефективна та оперативна допомога у виборі професії

Відповідно розпорядження голови Хустської райдержадміністрації, починаючи з 4 травня, щотижня, фахівці Хустського міськрайонного центру зайнятості, спільно з соціальними партнерами, проводять інформаційні масові заходи – виїздні акції з розгортанням мобільного центру професійної орієнтації в мальовничих селах Хустщини. Назва говорить сама за себе: «мобільний» – це пересувний, який може приїхати в будь-яку точку району і розпочати роботу повноцінного кабінету профорієнтації. Центр обладнаний усім необхідним, щоби кожен бажаючий зміг отримати комплекс послуг з професійної орієнтації, як у звичайному центрі зайнятості.

Протягом травня Мобільний центр працював на подвір’ях загальноосвітніх шкіл Ізи та Березова. Загалом, участь в заходах взяло 232 учнів випускних класів, вчителів, батьків учнів та всі бажаючі мешканці села.

Мета заходу – інформування зайнятого і незайнятого населення  щодо стану та перспектив розвитку ринку праці, ознайомлення зі світом  професій. Також надавалась інформація щодо послуг, які надає служба зайнятості, можливості професійного навчання та надання юридичних консультацій. Акцентувалась увага на актуальних професіях, які потрібні на ринку праці та навчальних закладах, які здійснюють професійну підготовку. Спеціалісти Хустського районного центру зайнятості у доступній формі надали юнакам та дівчатам цю інформацію, щоб підготувати їх до усвідомленого професійного вибору та застерегти від тих негараздів, які можуть виникнути через недостатні знання та навики.        

В результаті бесід виявилось, що схильність молодих мешканців села здебільшого спостерігається до професій: сестра медична, фармацевт, фельдшер, лікар-стоматолог, журналіст, вчитель, перукар, візажист, кухар.

До спілкування з дітьми по питанню патріотичного виховання долучився виконуючий обовʹязки директора центру соціальних служб для сімʹї, дітей та молоді Михайло Півкач. Акивну участь у виїзних акціях взяла і начальник служби у справах дітей Хустської райдержадміністрації Любов Вайнраух. Дуже допоміг у проведенні заходів відділ освіти.

Було приємно спостерігати за учнями, які з великою цікавістю дізнавалися про професії, які користуються попитом на ринку праці. Окрім бесіди з спеціалістами учні змогли ознайомитися з описами професій, які є актуальними на ринку праці, інформацією про навчання у центрах професійно-технічної освіти служби зайнятості України, інформаційними матеріалами служби зайнятості,  переглянуто мотиваційні відеоролики, презентовано профорієнтаційні ресурси, у т.ч. Платформу з профорієнтації Державної служби зайнятості, а також запрошено учнів до центру зайнятості для проходження психодіагностичного тестування.

 

 

Оголошення!!!

16 травня 0 18.00 у приміщенні Закарпатського обласного театру драми і комедії відбудеться концерт академічного камерного хору «Cantus» відповідно до рішення стосовно проведення концертного туру в Закарпатській області.
Поціновувачі музичного мистецтва матимуть змогу насолодитися кращими хоровими композиціями з репертуару хору. Провідною для колективу є духовна музика.

 

Звернення голови районної державної адміністрації Назарія Павлія

Звернення голови районної державної адміністрації Назарія Павлія з нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення та 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

https://www.facebook.com/khustrda/videos/2054630734755528/

 

Згадали полеглих, вшанували живих

Фото Хустська районна державна адміністрація.Ніхто не забутий, ніщо не забуте!.. Минають роки, десятиліття, змінюється обличчя планети, а з ним життя людства, його думки, мрії… Чим далі за історичним небокраєм «ховаються» вогненні роки війни, тим величнішим постає героїчний подвиг нашого народу.

З нагоди Дня пам’яті та примирення та 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні біля Монумента Слави міста Хуст відбувся урочистий захід.

Незважаючи на невеликий дощ, який розпочався перед самим початком цього заходу, людей зібралося багато, щоб віддати шану всім полеглим захисникам Батьківщини, подякувати присутнім сивочолим ветеранам, яких, на жаль, з кожним роком залишається все менше і менше… Дається в знаки і опалена війною молодість, сирі окопи, голод і холод, хвороби і рани. Їхні груди вкриті медалями, на скронях - сивина. Та все ж вони боролися за свою родину, друзів, знайомих і за свою Батьківщину-Україну. Вони пам’ятають ті страшні часи.Фото Хустська районна державна адміністрація.

Участь в урочистому заході взяли представники районної та міської влади, учасники антитерористичної операції, представники підприємств, установ та організацій, громадськість району, представники засобів масової інформації.

На початку мітингу прозвучав Гімн України. Продовжили дійство виступи високопосадовців. Зі словами вдячності звернувся до ветеранів голова Хустської районної державної адміністрації Назарій Павлій «Шановні учасники Другої світової війни! Шановні мешканці Хустщини! Прийміть найщиріші вітання з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці славетні дні ми знову повертаємося до незабутнього травня 1945 року щоб з величезною повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу у страшній війні. Ми пам’ятаємо якою трагедією була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні. Дякуємо Вам, дорогі ветерани, за все, що Ви зробили для того, щоб ми змогли жити в кращому житті. Дякуємо вам!».

Фото Хустська районна державна адміністрація.Затих мітинг під час хвилини мовчання… Схилили голови учасники реквієму від наймолодшого до найстаршого. Кожен пройнявся повагою до ветеранів війни і згадав усіх, хто загинув на воєнних фронтах, не дожив до цього Дня Перемоги.

Відтак присутні поклали вінки та квіти до Монументу слави. Після урочистостей традиційно ветеранів запросили скуштувати справжню солдатську кашу та випити бойових 100 грамів.

 

 

Вшануймо пам’ять

Фото Хустська районна державна адміністрація.

8–9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Низький уклін пам’яті тих, хто приніс нам цю перемогу. Ми щиро вдячні нашим ветеранам за їх мужність і героїзм у боротьбі з нацистами.

Вшануймо співвітчизників, полеглих на всіх фронтах Другої світової війни, одягнувши символ пам’яті — червоний мак.

 

Виставка

В приміщенні  Хустської райдержадміністрації архівним відділом організовано виставку, присвячену до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На виставці представлені копії історичних документів та фотографії.

читати повністю

 

У зв’язку зі введенням в експлуатацію Бескидського тунелю низка поїздів у напрямку Закарпаття курсуватиме за зміненим маршрутом

109021Виробничий структурний підрозділ “Ужгородська дирекція залізничних перевезень” інформує, що у зв’язку з наданням тривалого «вікна» з 08.00 год. 20 травня до 11.30 год. 25 травня будуть проводитись роботи по переключенню станції Бескид в новий тунель з закриттям для руху поїздів на перегоні Лавочне – Бескид – Скотарське.

На період проведення робіт пасажирські поїзда №45/46 сполученням Ужгород – Лисичанськ – Ужгород , №81/82 Київ – Ужгород – Київ, №107/108 Одеса – Ужгород – Одеса прослідують зміненим маршрутом через Львів – Сянки – Ужгород;

–  регіональний поїзд №829/830 Львів – Ужгород – Львів відправленням із Львова 19, 20, 21, 22, 23, 24 травня та з Ужгорода 20, 21, 22, 23, 24, 25 травня – в ходу не будуть.

Також відміняється курсування приміських поїздів №6019/6020, №6023/6024 сполученням Львів – Сянки – Львів, п. 6519/6549 сполученням Мукачево – Сянки – Мукачево прослідує до станції Ужгород;

– приміські поїзда, які відправляються із Львова до Мукачево, Ужгорода прослідують до станції Лавочне та зворотньо;

–  приміські поїзда, які відправляються із Мукачево, Ужгорода до Львові, прослідують до станції Воловець і зворотньо.

 

Робоча нарада за участю керівників структурних підрозділів РДА, установ та організацій району.

Фото Хустська районна державна адміністрація.Сьогодні, 07 травня, в малому залі засідань райдержадміністрації відбулася робоча нарада за участю керівників структурних підрозділів РДА, установ та організацій району.

Під час наради голова райдержадміністрації Назарій Іванович Павлій представив присутнім новопризначеного заступника голови адміністрації – Попович Михайла Мафтейовича.

Михайло Мафтейович буде відповідати за питання гуманітарного напрямку, такі як освіта, культура, соціальний захист, медицина та інші соціальні напрями.

У своєму виступі новопризначений заступник подякував за виявлену йому високу довіру і підтримку, закликав усіх до конструктивної співпраці і діалогу, до командної роботи у вирішення усіх необхідних питань соціального розвитку району.

Фото Хустська районна державна адміністрація.Опісля перейшли до обговорення найбільш нагальних та наболілих питань.

Першочерговим було обговорено питання, що стосується підготовки до проведення заходів з нагоди відзначення Дня пам'яті та примирення, 73-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які відбудуться 8 травня 2018 року у м. Хуст біля Монументу Слави.

Також торкнулися таких тем, як:

- нові правила надання субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг;

- оздоровлення та відпочинок дітей у період літніх канікул;

- належної організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

- про стан весняного призову юнаків на строкову військову службу в Хустському районі;

- про хід медичної реформи в первинній ланці;

- про проведення тендерних процедур по ремонту доріг місцевого значення;

- підготовка до засідання сесії районної ради;

- про участь представників Хустського району на святкуванні Дні Добросусідства України з Румунією.

 

 

Засідання оргкомітету

02 травня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша та новопризначеного заступника голови райдержадміністрації Михайла Поповича відбулося засідання оргкомітету з підготовки та відзначення у Хустському районі Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У роботі зібрання взяли також участь голова міськрайонної ради ветеранів України Іван Білич, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та інші.

Учасники наради висловили свої пропозиції щодо відзначення цих пам’ятних дат, упорядкування пам'ятників загиблим воїнам, урочистого покладання квітів до пам’ятних знаків полеглим у Другій світовій війні, обговорили сценарій заходу та обов’язки різних служб, які безпосередньо відповідають за організацію свята.

 

Під керівництвом голови районної державної адміністрації Назарія Павлія відбулася колегія райдержадміністрації.

У роботі колегії взяли участь голова районної ради Юрій Іванчо, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сабадош, керівник апарату Володимир Лендєл, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, керівники установ та організацій району, а також селищний та сільські голови.

На порядку денному засідання колегії виносилися ряд важливих у життєзабезпеченні району питань.

Розглядаючи кожне питання, голова районної державної адміністрації Назарій Павлій та члени колегії робили детальний аналіз з відповідними зауваженнями та пропозиціями щодо покращення роботи.

Зокрема, велику увагу було акцентовано на питанні стосовно підсумків економічного і соціального розвитку району за І квартал 2018 року відзначено, що нещодавно Постановою Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва» було відновлено дотацію для тих господарств, які тримають рогату худобу. Відповідно до Постанови буде надаватися на безповоротній основі спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, що народився в господарствах фізичних осіб у поточному році.

Дотація за молодняк надається кожні чотири місяці за утримання до тринадцятимісячного віку ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби з наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі: 
- за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову; 
- за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову; 
- за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1500 гривень за голову. 
Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.

Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням особистого господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів:
- паспорт молодняка великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка – виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин; 
- паспорта громадянина України; 
- довідки або договору про відкриття рахунка в банку; 
- документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).

Зазначені документи приймаються селищною, міською, сільськими радами протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження.

Про реалізацію Концепції «Нова українська школа» у закладах освіти Хустського району доповів начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Павло Русин, який зазначив, що діти, які вперше переступлять поріг школи у 2018 році – навчатимуться 12 років. І підходи до занять уже в поточному році потребують кардинальних змін. Першокласники займатимуться в класах, у яких також будуть розташовані ігрові майданчики. Наразі з вчителями активно проводять роботу і на рівні міністерства, і на рівні області, і на районному рівні. У районі відібрано 100 вчителів, які пройшли спеціальне навчання і в серпні складатимуть іспити, які й покажуть, чи готові наші освітяни працювати в умовах Нової української школи.

Крім того, було проаналізовано питання - проведення ремонту автодоріг у населених пунктах Хустського району, на що район цьогоріч отримав 17 млн. грн.. з обласного бюджету. Ці кошти вже на обласному рівні було розподілено на всі населені пункти Хустського району; про підсумки роботи житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу району в осінньо-зимовий період та звіт голови виконавчого комітету Боронявської сільської ради про дотримання законодавства з питань розгляду звернень громадян.

Підсумовуючи розглянуті питання, голова райдержадміністрації висловив побажання покращити роботу і взаємодію між установами, організаціями району, селищною та сільськими радами, адже спільна робота має бути спрямована на єдину мету – підвищення соціально-економічного розвитку району та рівня життя його жителів.

 


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011