Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
Старт медичної реформи забезпечить доступність та якість первинної медичної допомоги для сільських жителів – Президент

Старт медичної реформи забезпечить доступність та якість первинної медичної допомоги для сільських жителів – ПрезидентПрезидент Петро Порошенко відзначає важливість старту медичної реформи, яка зробила ще один крок – схвалення Верховною Радою в першому читанні внесеного ним проекту Закону «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості».

«Давши старт медичній реформі Верховна Рада зробила ще один важливий крок – прийнято також в першому читанні внесений Президентом Закон «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості», - зазначив Петро Порошенко у коментарі на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук.

Глава держави наголосив, що цей Закон «відкриває можливості для забезпечення доступної та якісної первинної медичної допомоги для сільських жителів».

«Заклади охорони здоров’я та їх відділення будуть укомплектовані необхідним обладнанням і набором ліків. Сільські лікарі отримають стимулюючу оплату праці і гідні умови для життя. На допомогу жителям села прийде телемедицина, консультування найкращих фахівців», - підкреслив Президент.

За його словами, цей Закон вже має фінансовий ресурс. «Державний бюджет України на 2017 рік вже передбачає виділення 4 млрд грн. на оновлення сільської медицини. Вимагаю, щоб вже в цьому році мешканці сіл відчули реальні зміни на краще», - зазначив Петро Порошенко.

 

Відбулось пленарне засідання 9 сесії VII скликання Хустської районної ради

17 жовтня 2017 року відбулось пленарне засідання 9 сесії VII скликання Хустської районної ради під головуванням Юрія Іванчо.

У роботі сесії також взяли участь: голова Хустської районної державної адміністрації Назарій Павлій, начальники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів райдержадміністрації, селищний та сільські голови району, представники правоохоронних органів, керівники комунальних підприємств району, представники засобів масової інформації.

Із 36 депутатів районної ради на сесії зареєструвалось 23. На порядок денний було винесено низку питань, які напередодні були ретельно розглянуті на засіданнях постійних депутатських комісій та на президії районної ради.

Під час своєї роботи депутати внесли зміни до декількох районних програм, а саме до: Програми утримання адмінбудинку та будівель районної ради і прилеглих до них територій на 2017 р., Програми недопущення виникнення та розповсюдження африканської чуми свиней у Хустському районі на 2017-2018 рр., районної комплексної Програми «Цукровий та нецукровий діабет на 2017-2020 рр.», Програми про еколого-санітарний стан у районі та ін.

По всіх питаннях порядку денного були прийняті відповідні рішення.

Наприкінці районні обранці проголосували за звернення до Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України та Міністерства освіти України з проханням виділити 17 млн 65 тис. 100 грн. на потреби утримання закладів освіти та на виплату заробітної плати технічним працівникам, а також 16,7 млн. грн. на потреби утримання закладів медицини.

На цьому перше пленарне засідання 9 сесії Хустської районної ради сьомого скликання було завершено.

 

Анонси виїздів «Мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги у Закарпатській області» на період 17.10 – 20.10

 «Мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги» - це виїзди працівників системи безоплатної правової допомоги Закарпатської області (Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро з надання безоплатної правової допомоги) та працівників Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області у населені пункти області, для надання консультацій громадянам з правових питань, а також інформування населення про роботу органів юстиції в регіоні.

 

Велятино вперше, так потужно та комплексно, представлене на стенді Закарпаття, під час роботи XXIV Міжнародного туристичного салону "Україна�

Велятино вперше, так потужно та комплексно, представлене на стенді Закарпаття, під час роботи XXIV Міжнародного туристичного салону "Україна'2017" - UITM в м. Києві

Представники туристичного комплексу ,,Теплі води’’, оздоровчого СПА-комплексу ,,Трембіта’’, готельного комплексу "Лісова казка", екстремального та активного туризму єдиною командою презентували всі можливості місцевого курорту Велятино. Завдяки злагодженій роботі досягнуто ряд конкретних домовленостей не лише з українськими туроператорами та турагентами, але й з іноземними.

Це в чергове доказує, що туризм в Закарпатті приречений стати одним з найбільш швидко зростаючих секторів економіки та зобов’язаний увійти в число пріоритетів розвитку нашого краю, адже він не тільки дає прямі інвестиції в економіку, але й допомагає переконати іноземців в тому, що в наш край і, загалом, в Україну можна інвестувати.

А такого впізнаваного колориту та гостинності стенд Закарпаття набув, зокрема і завдяки дегустації відомих сирів Селиської сироварні (с. Н. Селище) та ОСГ "Бараного" (с. Іза).

 

Засідання постійних комісій і президії районної ради.

В рамках підготовки до 9 сесії VII скликання Хустської районної ради, 12 жовтня відбулися засідання постійних комісій і президії районної ради.

У роботі засідання, яке провів голова районної ради Юрій Іванчо, взяли участь голова районної державної адміністрації Назарій Павлій, заступник голови районної ради Михайло Калинич та керівники структурних підрозділів РДА, питання сфери роботи яких розглядалися на комісіях.

На порядку денному засідання були розглянуті бюджетні питання, питання стану автомобільних доріг у районі і заходи щодо їх поліпшення, внесення змін до декількох районних програм, а саме – Програми утримання адмінбудинку та будівель районної ради і прилеглих до них територій на 2017 р., Програми недопущення виникнення та розповсюдження африканської чуми свиней у Хустському районі на 2017-2018 рр., районної комплексної програми «Цукровий та нецукровий діабет» на 2017-2020 рр., про еколого-санітарний стан у районі та ін.

Крім того, на засіданнях постійно діючих комісій обговорено питання з приводу погодження надання в тимчасове користування мисливських угідь громадській організації Закарпатського товариства мисливців і рибалок «Лісівник». Заслухано інформацію щодо утворення інклюзивно-ресурсного центру у районі, оскільки тут проживає 566 дітей з особливими потребами.

Після розгляду питань порядку денного були прийняті відповідні рішення.

 

Шановні захисники України!

Шановні захисники України!

Щиросердно вітаю вас зі святом – Днем захисника України!

Це справжнє свято мужності і самовідданості, свято лицарства і шляхетності, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники.

Це – одне з найбільших державних свят, свято нескорених. Бо, попри всі негаразди, дух українського народу не вдається зламати жодному з ворогів.

У цей величний день ми просимо Пресвяту Богородицю взяти під своє покровительство усіх захисників України. Подарувати їм гарну долю, міцне здоров’я, довголіття, а найважливіше – можливість виконувати свій обов’язок у мирній та процвітаючій Україні.

Здоров’я всім вам, щастя, миру на нашій українській землі!Вічна слава борцям нескореної України!
Слава українській нації!
Слава Україні!

З повагою та найкращими побажаннями,
голова райдержадміністрації 
Назарій Павлій

 

 

Робочий візит голови Закарпатської ОДА Геннадій Москаль

У п’ятницю, 13 жовтня, з робочим візитом Хустщину відвідав голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, під час якого ознайомився із проблемними питаннями району та перспективами його розвитку.

Разом із головою районної державної адміністрації Назарієм Павлієм оглянув хід реконструкції стадіону "Карпати", ремонту доріг, ознайомився із проектом реконструкції будинку культури та роботою французько-української компанії по переробці деревини.

 

Урочистості з нагоди святкування Дня захисника України

Сьогодні, 13 жовтня 2017 року, в приміщенні Хустського об'єднаного міського військового комісаріату відбулися урочистості з нагоди святкування Дня захисника України.

Участь у заході прийняли: перший заступник голови Хустської районної державної адміністрації Віктор Сабадош, голова районної ради Юрій Іванчо, військовий комісар Олександр Адамов, волонтери, війсьвоковозобов’язані, які зробили внесок у підтримку обороноздатності нашої держави та громадськість.

Від імені голови райдержадміністрації Назарія Павлія з теплими словами привітання до присутніх звернувся перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Сабадош. Він акцентував увагу присутніх на тому, що з давніх-давен Матір Божа своїм покровом оберігає військовослужбовців. Тож у цей переддень Дня захисника України Віктор Михайлович Сабадош побажав мужнім захисникам України та ветеранам Збройних Сил України, учасникам бойових дій міцного здоров’я, щастя, життєвих гараздів, миру і родинного благополуччя.

Опісля окремим було вручено відзнаки Президента України «За участь в антитерористичній операції» та грамоти районної державної адміністрації за зразкове виконання службового обов’язку.

Урочистості завершилися показом відео-ролика про нелегку долю Захисників України.

 

Повідомлення

З 13 жовтня поточного року будуть змінені розміри оплати додаткових послуг правового характеру, які не пов’язані із вчинюваними нотаріальними діями, а також послуг технічного характеру, які надаються державними нотаріусами Закарпатської області та розміри плати за надання відділами державної реєстрації актів цивільного стану області платних послуг.
Детальну інформацію про нові Розміри можна переглянути на сайті Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області (www.zakjust.gov.ua) та в приміщеннях держнотконтор і відділів ДРАЦС.
Ознайомитися з документами можна тут (гіперпосилання на накази)

 

Уже маємо нове покоління військового харчування - Президент разом із журналістами скуштував новий раціон українського солдата

Уже маємо нове покоління військового харчування - Президент разом із журналістами скуштував новий раціон українського солдата  

Під час відвідування презентації реформ та новацій у забезпеченні української армії Президент Петро Порошенко звернув особливу увагу на стан харчового та речового забезпечення українського війська в динаміці та у порівнянні з 2014 роком.

 

Глава держави разом із журналістами скуштував страви, що входять у новий раціон українських воїнів. «На сьогоднішній день жодна армія світу не застосовує перші страви в сухому пайку. Ми – перші», - зазначив Президент. Він також спробував гречану кашу. За його словами, на сухому пайку старого зразка солдат може харчуватися не більше трьох днів, а для нового сухого пайка, який включає перші страви, немає обмежень. 

«Думаю, це наша спільна думка, що дуже висока якість і смачно (харчування нового зразка - Ред.). Вважаю, що це абсолютно нове покоління військового харчування, нове покоління речового та харчового забезпечення, буде нове покоління медичного забезпечення. А після впровадження наших оборонних технологій буде нове покоління і збройного забезпечення. Це є яскрава демонстрація того, що наша армія кардинально інша. Але, в першу чергу, ми маємо унікального воїна-патріота. Більш ефективного і сміливого, якому шана і повага», - резюмував Глава держави.  

 

Президентові також були продемонстровані сучасні модульні військові палатки вітчизняного виробництва, якими забезпечуються ЗСУ. Також були представлені зразки зимового та літнього одягу, яким вже на 100% забезпечено українських військових та засоби індивідуального захисту, зокрема бронежилети, каски тощо.

 

Президент нагадав присутнім ситуацію із забезпеченням війська у 2014 році, коли на забезпечення для армії «не було нічого». «І те, що ви зараз бачите, яскрава демонстрація того, як ми за короткий час забезпечили військо", - наголосив Президент.

Главі держави також були продемонстровані можливості тактичного і мультидисциплінарного рюкзака з демонстрацією його практичного застосування та засоби індивідуальної медичної допомоги та оснащення, яким володіють військові санінструктори та фельдшери і які повністю зроблені за стандартами НАТО. Крім цього Верховному Головнокомандуючому була представлена система високоспеціалізованої медичної допомоги та медичної реабілітації, яка функціонує в українській армії.

 

«Це та відстань, яку ми пройшли у медичному забезпеченні українського війська з 2014 року», - наголосив  Президент, відзначаючи досягнення у забезпеченні українських військових медиків.

 

5 важливих змін, які ввели для нарахування субсидій на новий опалювальний період

Хто і на скільки платитиме більше, і кому субсидії взагалі не призначать.

         До початку нового опалювального періоду залишається зовсім мало часу і отримувачі субсидій уже хвилюються: яку частину витрат на оплату комунальних послуг їм цьогоріч компенсовуватиме держава? Чи усім, які мали субсидію торік, її перерахують на новий опалювальний сезон? На скільки зменшиться розмір субсидії тощо. Адже уряд вніс низку змін у правила нарахування субсидій. Одні зміни Кабмін вніс у травні 2017 року, інші – у серпні. Тож що змінилося? За консультацією ми звернулися до фахівців  управління  соціального захисту населення Хустської РДА  і виділили п’ять найважливіших змін, про які отримувачам субсидій варто знати.

  1. 1.     Змінилися строки опалювального сезону 

       Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон для всіх призначалася з 1 жовтня по 30 квітня і перераховувалася відповідно до рішення органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то з 1 травня цього року внесено зміни. У 2017-2018 роках для користувачів централізованого опалення залишається прив’язка до відповідних рішень органів місцевого самоврядування або органів виконавчої влади ( коли розпочинається і коли завершується опалювальний сезон), а для громадян, що мають індивідуальне опалення, субсидія нараховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

  1. 2.     Доходи враховують не за минулий рік, а за півроку 

З жовтня 2017 року при розрахунку розміру субсидії на новий опалювальний сезон 2017/18 роки будуть враховуватися доходи громадян не за весь минулий рік, як було раніше, а за I і II квартали 2017 року.

Такі зміни вигідні тим, хто торік мав хорошу зарплату, а цього року фінансове становище з якихось причин змінилося: доходи зменшилися або людина втратила роботу.

Пенсіонерам, які втратили роботу або просто звільнилися, при нарахуванні субсидії будуть враховувати розмір пенсії за останній місяць перед зверненням по субсидію.

  1. 3.     Для непрацездатних збільшили соціальну норму, а для непрацюючих – розмір доходів 


         Якщо в родині є пенсіонери, інваліди, інші особи, які не можуть працювати з об’єктивних причин, для них збільшується соціальна норма, на яку надають житлову субсидію – з 49кв. м до 75 кв. м.

Нововведення ввели і для тих, хто проживає  у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачує комунальні послуги. Раніше вони не могли претендувати на субсидію, бо не були там офіційно зареєстровані.
З травня 2017-го за рішеннями районних державних адміністрацій, або утворених ними комісій, такі сім’ї зможуть оформити субсидію, яка фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів.

А ось що слід знати непрацюючим громадянам працездатного віку. При призначенні субсидії на новий опалювальний період їм у дохід зараховуватимуть два прожиткові мінімуми – 3368 грн.
         Правда, є люди, котрі дійсно опинилися в складних життєвих обставинах. У таких випадках їм слід звернутися до управління соціального захисту населення по питанню призначення житлової субсидії, як виняток, за рішеннями районних державних адміністрацій, або утворених ними комісій. За таких умов субсидія може бути надана з урахуванням одного – 1684 грн, а не двох прожиткових мінімумів.

 

  1. 4.     Боржникам субсидію не продовжать 

Громадянам, котрі мають борг за оплату житлово-комунальних послуг у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (нині це 340 грн), субсидію на новий опалювальний сезон не продовжуватимуть. Таких на Хустщині 202 особи. Якщо вони хочуть отримувати субсидію на новий опалювальний період, то повинні повністю погасити борг або укласти з постачальником послуг угоду про його реструктуризацію.
Правда, ця вимога не стосується громадян, які мають заборгованість і цього року вперше звертаються по житлову субсидію. Їм її призначать на загальних підставах, однак вони також повинні сплати борг або укласти договір з надавачем послуг про поступове його погашення (реструктуризацію).

  1. 5.     Наскільки скоротили нормативи на комуналку? 


          Нормативи на житлово-комунальні послуги уряд переглядав двічі: у травні скоротив нормативи на опалення, а у серпні – на газ.
Нові нормативи будуть враховані вже у жовтні, в опалювальному сезоні на 2017/2018 роки.

Нові нормативи на опалення

Вид опалення

 З травня

2017 року 

 До травня

2017 року

газове

5 куб/м.кв

5,5 куб/м.кв

електричне

51 кВт/год

65 кВт/год

централізоване

0,0431 Гкал

0,0548 Гкал

Нові нормативи на газ

 Вид нагрівального

пристрою 

 З жовтня 2017 року 

 До жовтня 2017 року 

 

розрахунок на одну особу

газова плита

(приготування їжі)

 

3,3 м3

4,4 м3

газова плита

(приготування їжі і

підігрів води)

 

5,4 м3

7,1 м3

газова плита і

водонагрівач

10,5 м3

14 м3

За такими нормами формуватимуться рахунки і для тих сімей, в яких немає лічильників на газ, та які не мають субсидії. Такі громадяни мали би платити менше.

Субсидії будуть покривати витрати на комунальні послуги тільки у межах цих норм. За все, що понад норму, доведеться платити з власної кишені.

   Кому треба повторно подавати документи 

 Для більшості громадян, які отримують субсидії, перерахунок субсидій проведуть автоматично, без повторного звернення.
         Заяву і декларацію про доходи заново треба подавати лише сім’ям, які орендують помешкання, в яких відбулися зміни у складі родини( хтось виписався чи, навпаки, прописався), а також тим, хто хоче отримати субсидію на тверде паливо.

   Про що потрібно повідомити працівників соцзахисту: 

  Протягом місяця отримувачі субсидії повинні повідомити органи соціального захисту населення, якщо у них в родині відбулися такі зміни:
          – змінився склад сім’ї ( хтось виписався чи прописався),
          – змінився соціальний статус членів сім’ї (хтось звільнився чи влаштувався на роботу, вийшов на пенсію),
          – сім’я зробила покупку на суму понад 50 тис. грн. ( купили квартиру, машину),
          – відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.

 

 

 

Важлива інформація для сімей до складу яких входять 14-річні особи. 

     Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року №745, кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт.

     Наразі в управлінні нараховується близько двох тисяч особових справ сімей - одержувачів житлових субсидій, в складі яких є зареєстровані 14 –річні особи. При цьому, паспорти у вказаних осіб відсутні. Такі особові справи своєчасно опрацювати (провести розрахунок на опалювальний період) не вбачається можливим.

 

Нарада-семінар з сільськими та селищним головами

11 жовтня голова районної державної адміністрації Назарій Павлій за участі голови районної ради Юрія Іванчо, заступника голови районної ради Михайла Калинича провів нараду-семінар з сільськими та селищним головами.

На порядок денний було винесено п’ять питань, серед яких, зокрема, дуже актуальне на даний час питання про прийняття пенсійної реформи й нарахування оновлених пенсій.

Опісля присутні мали змогу почерпнути важливу для себе інформацію про порядок співфінансування селищною, сільськими радами проектних та шляхово-ремонтних робіт на дорогах обласного підпорядкування району.

Про стан осіннього призову юнаків на строкову військову службу в Хустському районі із доповіддю виступив завідувач сектору мобілізаційно-оборонної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та з питань запобігання та виявлення корупції апарату райдержадміністрації Василь Немеш, який зробив акцент уваги на посиленні роботи у даній сфері.

Підбиваючи підсумок даного питання голова райдержадміністрації зазначив, що необхідно відпрацювати чіткий механізм співпраці задля виконання поставлених планових завдань. Назарій Іванович наголосив, що тільки тісна взаємодія військового комісаріату і органів місцевого самоврядування дасть позитивний результат і в організації призову на строкову службу, і в заохоченні громадян йти на військову службу.

Найбільш жваво тривало обговорення питання про встановлення ставок земельного податку відповідно до видів цільового призначення земель, позаяк це надасть змогу поповнювати місцевий бюджет.

Наступним питанням порядку денного було встановлення камер відеоспостереження в місцях масового перебування громадян на території населених пунктів району. 
Зацікавленість районної влади обумовлена необхідністю приділити більше уваги профілактичній роботі, попередженню скоєння злочинів, оперативного реагування на можливі суспільні конфлікти, розкриттю кримінальних правопорушень.


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011