Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
Минулого тижня відбулася нарада - семінар з головними бухгалтерами бюджетних установ, районної, селищної та сільських рад Хустського району

На порядок денний було винесено такі питання:

1.Проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». 
2.Розрахункові показники очікуваних надходжень загального та спеціального фондів за 2018 рік та прогнозні розрахунки надходжень на 2019-2020 роки відповідно до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік ». 
3.Визначення прогнозного обсягу видатків, які враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів на 2018 рік, у розрізі галузей бюджетної сфери. 
4.Виконання дохідної частини бюджету району станом на 16 листопада 2017 року. 
5. Про стан виконавської дисципліни виконавчих комітетів селищної, сільських рад та головних розпорядників коштів районного бюджету. 
6. Різне

В ході проведеного заходу відбувся професійний обмін думками та щирий діалог з розглянутих питань.

 

 

Відбулася робоча зустріч голови Хустської РДА Назарія Павлія із працівниками Хустського ЛДГ

 

 

 

 

 

 

 

Так, останні вийшли на мирний протест в підтримку   загальноукраїнської акції, мета якої - висловити своє невдоволення відносно схваленої урядом Стратегії реформування лісового господарства 2018-2022 та внести пропозиції, які, на думку лісівників, мають бути враховані в ході проведення реформи, що у свою чергу забезпечить ефективне реформування системи лісового господарства та не дозволить приватизувати українські ліси.

 

В ЦЕНТРІ УВАГИ - СІЛЬСЬКИЙ ЗЕЛЕНИЙ ТУРИЗМ НА ХУСТЩИНІ

23 листопада 2017 року, в малій залі райдержадміністрації відбувся семінар-навчання ,,Сільський туризм. З чого розпочати та як досягти успіху?”. 
Захід проводився в рамках реалізації заходів Програми розвитку туризму і курортів на 2016-2020 роки у Закарпатській області.

Участь у семінарі взяли перший заступник голови районної державної адміністрації Віктор Сабадош, завідувач сектору туризму РДА Валерій Янюк, господарі сільських садиб, приватних котеджів, міні-готелів з усього району та ті, хто бажає розпочати займатися сільським туризмом.

Фаховий тренер та представники обласного управління туризму поділилися з присутніми досвідом з питань сучасних тенденцій розвитку сільського зеленого туризму; планування діяльності щодо його організації та кращих практик в сільському туризмі.

Вже в нікого не викликає сумнівів, що для сільських мешканців цей вид туризму є найкращим стимулом для започаткування й розвитку власної справи, облаштування своїх осель та благоустрою сільської місцевості.

Після жвавих обговорень, обміну досвідом та конструктивними думками всім присутнім були вручені відповідні сертифікати.

А насамкінець, власник зеленої садиби з Вишкова Катерина Лотар, показала майстер-клас з гостинності, пригостивши всіх домашньою випічкою.

 

 

Відбулося друге засідання дев’ятої сесії Хустської районної ради VІІ скликання

27 листопада в сесійному залі районної ради відбулося друге засідання дев’ятої сесії Хустської районної ради VІІ скликання. Вів сесію голова районної ради Юрій Іванчо. Участь у роботі засідання взяли голова районної державної адміністрації Назарій Павлій, керівники управлінь і відділів районної державної адміністрації, керівники установ, організацій району, представники засобів масової інформації.

У ході пленарного засідання було розглянуто 3 питання порядку денного, які були детально опрацьовані попередньо – на постійних комісіях районної ради.

Одним з основних питань сесії було внесення змін до районного бюджету до рішення районної ради від 23 грудня 2016 року № 235 “Про районний бюджет на 2017 рік” (із змінами від 05 квітня, 28 липня, 29 липня, 23 серпня, 17 жовтня 2017 року). 
Депутати заслухали інформацію начальника фінансового управління райдержадміністрації про розподіл обсягу стабілізаційної дотації та субвенцій з державного бюджету - медичної та на надання пільг та житлових субсидій населенню та прийняли відповідне рішення. Стабілізаційна дотація спрямована на погашення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам установ освіти (крім педагогів) за вересень –жовтень місяці, а медична субвенція на виплату заробітної плати працівникам установ охорони здоров'я за листопад місяць.

В інших питаннях депутат районної ради Михайло Попович висловив своє невдоволення щодо депутатів, які не беруть участі у прийнятті інколи доленосних рішень по забезпеченню життєдіяльності району, ігнорують засідання постійних комісій та сесій, не працюють на благо територіальної громади району, а навпаки займаються політиканством.

Так, зокрема, на сесії, будучи присутніми колишній голова Хустської районної ради Пацкан О. М. та голова фракції БПП "Солідарність" у Хустській районній раді Деяк С. І., які ще вчора агітували та збурювали виходити на мітинги працівників шкіл через невиплату заробітної плати, самі ж відмовилися голосувати за спрямування коштів для виплати заробітної плати тим же працівникам адміністративно-технічного персоналу шкіл району, що є просто винятковим цинізмом.

 

Біля Хустського краєзнавчого музею відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів за участю керівництва району

24 листопада 2017 року біля Хустського краєзнавчого музею відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів за участю керівництва району, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій та установ, учнівської молоді, громадськості та засобів масової інформації.

Зі словами скорботи перед присутніми виступив голова районної державної адміністрації Назарій Павлій. Він зазначив, що сьогоднішній день – це день спільного болю, спільної пам’яті, спільного обов’язку. Обов’язку закарбувати в серцях пам’ять про тих безневинних, кого прирекли на страшну смерть – смерть від голоду. Обов’язку – не забути правду про злочин, влаштований комуністичним режимом шляхом насильного вилучення продовольчих запасів в селян, яке поєднувалось із широкими репресіями проти різних верств населення. Мільйони життів відібрано жорстоким спланованим актом геноциду проти українського народу. Ми повинні передавати цю правду з покоління в покоління.

Під час мітингу відслужили панахиду за спокій душ, замучених голодомором. Присутні вшанували пам’ять про загиблих від мору голодом хвилиною мовчання.

Мітинг-реквієм завершився акцією "Запали свічку пам’яті".

 

Цими днями голова райдержадміністрації Назарій Павлій та голова районної ради Юрій Іванчо відвідали Хустський професійний ліцей сфери послуг

Візит відбувся у рамках ознайомлення з роботою навчально-практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну з професій „Швачка. Кравець. Закрійник”, який розпочав функціонування з 1 вересня 2017 року.

Головною метою діяльності навчально-практичного центру сучасних швейних технологій та дизайну є підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації робітників швейної галузі за новітніми технологіями із застосуванням сучасних матеріалів, обладнання та інструментів. Крім того, навчальний заклад розвиватиме співпрацю з роботодавцями, розширюватиме межі соціального партнерства та міжнародного співробітництва.

Директор зазначеного закладу Дмитро Пригара розповів про основні завдання і напрямки діяльності навчально-практичного центру, інноваційність придбаного обладнання. Старший майстер Тетяна Мейгес та учні виробничого навчання для гостей продемонстрували, як працює нове швейне обладнання.

Також в рамках події відбулася презентація програми САПР (система автоматизованого проектування і розрахунку - ред.).

 

Відкриття навчально-практичного центру з професії монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.

21 листопада 2017 року на базі Хустського професійного ліцею відбулось відкриття навчально-практичного центру з професії монтажник санітарно-технічних систем і устаткування.

В урочистостях з нагоди відкриття навчально-практичного центру взяли участь почесні гості: голова Хустської районної державної адміністрації Назарій Павлій, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова, секретар Хустської міської ради Володимир Ерфан, директор навчального закладу Іван Роман, начальник відділу освіти Хустської районної державної адміністрації Павло Русин, начальник управління освіти, молоді і спорту у справах релігій Хустської міської ради Василь Мочарник, директор Хустського міськрайонного центру зайнятості Володимир Гуц, а також заступники директорів з навчально-виробничої роботи і старші майстри професійно-технічних навчальних закладів області, роботодавці, представники ЗМІ.

З вітальним словом до присутніх звернувся Назарій Іванович, який зазначив, що навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем та устаткування надасть чудову можливість для майбутніх молодих спеціалістів здобути якісні знання та практичні навички у роботі з сучасними високоякісними матеріалами, опанувати новітні технології, бути конкурентними на ринку праці та відповідати вимогам сучасності.

Також до привітань приєднались голова районної ради Юрій Іванчо та директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ганна Сопкова.

Опісля заступник директора з навчально-виробничої роботи ліцею Михайло Волощук ознайомив присутніх з матеріально-технічною базою навчально-практичного центру, поінформував про призначення, функціональність та використання у навчальному процесі придбаного обладнання.

Крім цього, було продемонстровано фрагмент уроку виробничого навчання, а саме: виконання практичних робіт з використанням сучасних технологій та матеріалів на обладнанні навчально-практичного центру, майстер-класи, презентовано навчальні стенди.

Всі в захваті від побаченого й почутого. Адже такі зразки сантехніки можна побачити хіба що в рекламних проспектах. А тут – все на яву, все працює, і тішить.

Окрему подяку слід висловити депутатському корпусу Закарпатської обласної ради, зокрема, секретарю бюджетної комісії Мирославу Золтановичу Білецькому, який докладає максимум зусиль для реалізації відповідних проектів, зокрема і в частині розвитку професійно-технічної освіті області.

 

Випускники Хусщини знайомилися з світом сучасних професій

         У умовах сучасного життя професійна орієнтація населення, зокрема, шкільної молоді, є одним із пріоритетних напрямків державної політики зайнятості. У зв’язку з цим профорієнтаційна робота розгортається у принципово новому форматі, в якому акценти зміщено від регулювання поточної ситуації на ринку праці до профілактики безробіття, особливо молодіжного. Світ професій дуже рухливий: немала частина старих професій зникає, на заміну їм виникає багато нових. Спостерігається масова перекваліфікація. Кожен учень повинен мати якомога більше інформації про професії, їх особливості, вміти порівняти свої можливості з вимогами до професії.

        Протягом листопада фахівцями Хустського міськрайонного центру зайнятості, разом з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Хустської РДА, було організовано та проведено профінформаційні групові заходи для випускників загальноосвітніх шкіл міста Хуст та Хустського району, а саме - з учнівською молоддю 9 - 11 класів Березівської, Горінчевської, Хустської ЗОШ № 4 та гімназії-інтернат.

Мета такої роботи – це перш за все інформування школярів про світ професій, формування позитивного ставлення до робітничих професій їх затребуваність на ринку праці, та можливістю здобуття робітничої професії за сприяння служби зайнятості, зокрема у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. В заходах прийняло участь понад 130 осіб.

         Школярі разом з фахівцями служби обговорили питання щодо уникнення типових помилок і розчарувань при виборі майбутнього професійного шляху, виконали вправу «Формула вибору професії», подискутували про місце молоді на ринку праці. Під час спілкування учні отримали інформацію щодо важливості правильного вибору професії, основних правил та формул, які слід дотримуватись.

        «Вибір майбутньої професії – серйозний крок, який випускники роблять на підставі власних природних здібностей та інформації, отриманої з різноманітних джерел. Державна служба зайнятості допомагає учням розширити свої уявлення про світ професій, визначити свої нахили та здібності і зробити свідомий вибір професії.», – наголошували фахівці центру зайнятості.

Також відбулася демонстрація відеороликів профорієнтаційного спрямування, а всі випускники, які виявили бажання визначити  власні професійні схильності, були запрошені до центру зайнятості для проходження ліцензованого тестування.

 

 

Засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

21 листопада в малому залі Хустської райдержадміністрації відбулося чергове засідання районної міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша.

На засіданні було розглянуто актуальні питання правової освіти району. Зокрема, погоджено Програму правової освіти населення району на 2018-2022 роки, заслухано звіт про правоосвітню роботу Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, інформацію відділу освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації про проведення «Всеукраїнського тижня права» у загальноосвітніх навчальних закладах району.

Крім того, учасники засідання обговорили питання щодо необхідності проведення консолідованих правоосвітніх заходів у школах району з метою зменшення рівня дитячої злочинності у Хустському районі.

За результатами МКМР з правої освіти населення Хустського району винесено протокольне рішення, яким інформацію доповідачів прийнято до уваги, погоджено Програму правової освіти населення району на 2018-2022 роки та направлено для схвалення головою Хустською райдержадміністрації, а членам ради надано доручення надалі проводити активну правоосвітню роботу на території Хустського району.

 

 

Сьогодні, 21 листопада, у фойє адмінбудинку районної ради відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.

Сьогоднішній захід пов’язаний з буремними подіями, що стали переломним моментом в новітній історії України і поклали початок революції за людську та національну гідність і хвилюючою нотою звучать в наших серцях.

Революція Гідності кардинально змінила напрямок розвитку держави та суспільства, згуртувала свідомих, зрілих громадян – справжніх патріотів Батьківщини, для яких Майдан став випробуванням на цінність особистості людини, виміром гідності за свій народ.

І сьогодні ми з гордістю говоримо про те, що ми – українці є сильною, суверенною і незалежною нацією, яка продемонструвала світові свою волю до свободи і незалежності, обираючи для себе за найвищу цінність – честь, гідність, свободу свого народу, проявивши свою готовність до активності, єдності, і, заради майбутнього – відданої самопожертви.

Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять героїв, які захищали Незалежну Україну, адже наш народ по праву заслуговує на краще майбутнє, за яке заплатили українці дорогою ціною.

Опісля перед присутніми виступили діти Сокирницької дитячої школи мистецтв з композицією «Свіча».
Також в фойє оформлено книжково-ілюстративну виставку, з якою мали можливість ознайомитись всі охочі. В кінці заходу були запалені свічі пам’яті.

 

Щотижнева нарада за участі голови районної державної адміністрації Назарія Івановича Павлія

Сьогодні під керівництвом голови районної державної адміністрації Назарія Павлія відбулася щотижнева нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша, голови районної ради Юрія Іванчо, керівника апарату райдержадміністрації Володимира Лендєла , керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, установ та організацій району.

Згідно порядку денного засідання обговорювали робочі питання.

Доповідаючи, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації вказали на проблемні питання та стан виконання роботи підвідомчих їм підрозділів та відділів.

В ході наради було розглянуто також і ряд інших питань, таких як: фінансове забезпечення району, про роботу щодо призову громадян на строкову військову службу, оформлення субсидії, про проведену роботу щодо заходів по запобіганню поширення африканської чуми, про опалювання в навчальних закладах району, щодо проведення спільних обстежень відділом освіти, службою у справах дітей та центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у навчальних закладах району з метою своєчасного виявлення правопорушників серед неповнолітніх та ряд інших не менш важливих питань.
На цій же нараді було винесено два питання, які стосувалися організації визначних та пам’ятних дат, проведення яких в районі планується цього тижня, а саме:

• відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи;
• про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів

 

Вчимось у кращих: делегація з Хустщини відвідала сміттєпереробний завод, що знаходиться в с. Гейопопі, Угорщина.

Одна з найбільших проблем Хустського району – вивіз і утилізація сміття. У зв’язку з цим нещодавно офіційна делегація Хустського району на чолі з головою районної державної адміністрації Назарієм Павлієм, головою районної ради Юрієм Іванчо, з головами селищної та шести сільських рад Хустського району та представники місцевих ЗМІ відвідали сміттєпереробний завод, що знаходиться в с. Гейопопі, Угорщина.

Основною метою делегації було ознайомитися зі специфікою сміттєпереробної галузі у сусідній країні, перейняти їхній досвід, щоб вирішити цю проблему на Хустщині.

Даний об’єкт займає 5 гектарів землі і знаходиться на відстані приблизно двох кілометрів від найближчого населеного пункту. Завод забезпечений всіма можливими технічними засобами і забирає тверді побутові відходи від 220 тисяч населення із радіусом завезення сміття в 100 кілометрів (до прикладу, загальна чисельність населення Хустщини близько 130 тисяч осіб). Коли вантажівка з твердими побутовими відходами заїжджає на територію заводу – вона ставиться на спеціальні ваги, де проводиться її облік та реєстрація.

Сміття на заводі проходить сортування, після чого йде на переробку з подальшою його експлуатацією. Все інше потрапляє на спеціальний сміттєвий полігон з декількома рівнями захисту від можливого забруднення грунтових вод та виходу за межі полігону. Це, свого роду, автономний об’єкт, який проходить замкнуту циркуляцію. Крім того, забруднену воду викачують потужні насоси у спеціальний резервуар, з нього проходить урошення полігону, і так по колу. Ризики потрапляння води, або ж безпосередньо сміття за межі полігону – мінімальні та одразу будуть зафіксовані спеціальними датчиками, які знаходяться глибоко під верхнім шаром сміття. Також на підприємстві є механічно-біологічна система, система захоронення, а також вторинна сировина – біогаз, який у подальшому перетворюється на електроенергію. Робота такого заводу дає змогу не тільки жити в чистому середовищі, але і отримувати від цього вигоду.

Після побаченого виникає питання, чи зможемо ми наблизитись до такого результату, коли тверді побутові відходи почнуть працювати на нас, а не навпаки? Звісно, зможемо, тільки громадам треба конструктивно підходити до вирішення цього питання та все ж таки розглянути варіант, дати згоду інвестору прийти та побудувати у відповідності до європейських стандартів завод з переробки твердих побутових відходів, який відповідатиме всім вимогам і від якого виграє в першу чергу та громада, до якої він прийде, адже в таку громаду увіллються мільйони гривень інвестицій, а це – дороги, садочки, амбулаторії, освітлення та ще багато іншого. І тоді це питання вирішиться, а проблема як така зникне взагалі.

До речі, як в Україні, так і в Угорщині, згідно законодавства дозвіл на розміщення такого об’єкту по переробці та захороненні твердих побутових відходів повинні надати громади. Як і ми, громади боялися, що біля їхніх населених пунктів буде знаходитися такий об’єкт. Та, зрештою, люди зрозуміли, що будівництво заводу по переробці твердих побутових відходів просто необхідне та підтримали пропозицію на громадських слуханнях і під час проектування було проведено всі екологічні та санітарні перевірки. Близько двох кілометрів від населеного пункту було побудовано завод на 5 га землі, і ще один – на 10 га землі. З кожної завезеної тонни сміття громада має не менше, ніж 100 грн., крім того, що управління заводу сплачує відповідні податки.

Потрібно не забувати, що сміттєві звалища, ніби гниючі рани, спотворюють неповторні краєвиди нашої місцевості та залишають нащадкам сумну розповідь про те як ми жили, бездумно і нераціонально використовували природні ресурси, не переймаючись тим, що залишиться в спадок. В зв’язку з цим хочеться навести слова еколога Лі Галбота «Ми не успадкували Землю від своїх батьків, ми її позичили у своїх дітей».

Отже, настав час сміливо і впевнено крокувати до майбутнього в чистому екологічному середовищі.

Р.s Дорогі мешканці нашого краю, ні в якому разі ми не нав’язуємо своєї думки вам, ми тільки хочемо налагодити співпрацю з вами у нашій спільній боротьбі за чисте довкілля, повітря, воду, життя врешті-решт. Однозначно сучасний завод по переробці твердих побутових відходів закрив би це питання на довгі роки. Крім того, ми бачимо позитивні приклади роботи такого заводу в Угорщині. Такі підприємства оснащені новітніми технологіями, безпечніші та мінімізовують шкоду довкіллю. Більше того, ніхто нічого не втрачає, а тільки виграє. Тож поки ми не порозуміємось, й надалі прийдеться пити забруднену воду, їсти отруйні продукти і жити поряд із звалищами сміття.

 


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011