Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Новини
Хустський район було представлено на Дні Добросусідства Україна та Угорщина.

У суботу, 30 вересня, у селі Яноші, Берегівського району пройшло масштабне святкування фестивалю «BEREG FEST 2017» в рамках, якого відбувся традиційний українсько-угорський День добросусідства на якому були представлені Ужгородський, Мукачівський, Хустський, Виноградівський та Тячівський райони.

Програма святкування розпочалася з урочистої ходи з духовим оркестром та мажоретками, до якої долучилися поважні гості фестивалю, серед яких: голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, голова загальних зборів Саболч-Сатмар Березької області (Угорщина) Оскар Шестак, заступник голови Закарпатської облради Йосип Борто, народний депутат України Ласло Брензович, представники Консульств Угорщини в містах Ужгород та Берегово, міські голови, очільники державних адміністрацій, депутати всіх рівнів, керівники багатьох державних відомств та інші. Всі вони разом урочистою ходою рушили до головної локації фестивалю, а за ними шикувались вози з новим урожаєм винограду.

У рамках фестивалю підписано Програми розвитку співробітництва між Закарпатською обласною радою та загальними Зборами Саболч-Сатмар Березької області (Угорщина).
На завершення урочистої частини віддали дань стародавнім традиціям – запалили фестивальний вогонь та перейшли до традиційного чавленням винограду.

Хустщина також була представлена на цьому святі дружби. Окремим павільйоном представники Хустщини на чолі з головою Хустської РДА Назарієм Павлієм, за участі першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша, заступника голови районної ради Михайла Калинича, керівників управлінь та відділів адміністрації, депутатів районної ради показали неймовірну культуру та традиції нашого краю.

Зокрема, була представлена виставка робіт із лозоплетіння та вишивки народних умільців села Іза, піднімав настрій виконанням неймовірні композиції співочий колектив із села Нижнє Селище.

Крім того, було підготовлено туристичну презентацію нашого району.

 

Проведення профорієнтаційних заходів в школах Хустщини

Щоб допомогти школярам знайти себе і визначитися з майбутньою професією, Хустський міськрайоний центр зайнятості проводить різноманітні заходи, мета яких – інформування школярів про напрямки діяльності державної служби зайнятості, про стан регіонального ринку праці, про права та гарантії громадян, але головне – це допомога школярам визначитись з  вибором майбутньої професії.      

Протягом вересня Хустським міськрайонним центром зайнятості було проведено профінформаційні масові заходи під гаслами «Крок назустріч мрії» та «Моя майбутня професія», з розгортанням мобільного центру професійної орієнтації в селах Стеблівка, Яблунівка та селищі Вишково.

Відкривав заходи директор центру зайнятості Володимир Гуц. Він відмітив, що вибір професії – відповідальний крок у житті, від якого залежить і особисте щастя і  внесок у суспільну справу. Правильно зроблений вибір професії приносить людині задоволення працею, забезпечує швидке професійне зростання, робить працю радісною і творчою. Фахівці центру зайнятості розповідали про послуги, які можна отримати в Службі зайнятості, надавали індивідуальні та групові профконсультаційні послуги. Було продемонстровано відеоролики соціального спрямування з вибору професій. Особливий інтерес учні проявили до професій сфери обслуговування, цікавились де можна набути професії перукаря, кухаря, офіціанта.

З цікавою інформацією про пенсійне забезпечення, пенсійну реформу та сплату внесків до пенсійного фонду поділилась з присутніми на заході представник Хустського об’єднаного управління пенсійного фонду в Закарпатській області Марта Горщар. Представник центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Хустської райдержадміністрації Михайло Півкач розповів про напрямки роботи центру, відповідальність за скоєння правопорушень, а також наголосив що продовжується відбір кандидатів в патрульну поліцію та на військову службу за контрактом призовників віком від 18 років. В заходах брали участь також представники служби у справах дітей Хустської РДА, про цивільні права та обов’язки учнів розповіли представники безоплатної вторинної правової допомоги.

Мобільний центр професійної орієнтації працював на подвір’ях згаданих шкіл. Участь в заходах взяло близько 500 чоловік, серед них учнів випускних класів загальноосвітніх шкіл, батьки учнів, безробітні мешканці сіл,  випускники минулих років, працівники освіти.

 

Повідомлення

4 жовтня о 14.00 год. к.ч. у приміщенні  Вишківського селищного будинку культури (смт. Вишково, вул. Веленце, 1) за ініціативою Міжнародного фонду «Відродження» відбудеться показ фільму «Сім історій успішних ромських жінок України» - перший в Україні документальний проект про сучасних українських ромів, які реалізували себе в громадській діяльності або мистецтві.


 

Повідомлення

 ОГОЛОШЕННЯ

Оприлюднення результатів конкурсу з відбору суб’єкта оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення за межами населеного пункту на території Боронявської сільської ради Хустського району Закарпатської області

 Відповідно до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 24.02.2015 року №72, зареєстрованого у Хустському районному управлінні юстиції 27.02.2015 року за № 6/406, комісія з визначення суб’єкта оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок інформує про переможця конкурсу (який відбувся 18 вересня 2017 року) із відбору суб’єкта оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, несільськогосподарського призначення для розміщення та експлуатації основних підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств переробної машинобудівної та іншої промисловості (будівництво та обслуговування цеху з виготовлення будівельних матеріалів) площею 0,1250 га, яка розташована в урочищі «Біля залізничного переїзду», за межами населеного пункту на території Боронявської сільської ради Хустського району Закарпатської області, кадастровий номер: 2125381000:02:005:0031. Переможцем обрано  товариство з обмеженою відповідальністю «Хуст-Земля Карпат» згідно протокольного рішення конкурсної комісії  з визначення суб’єкта оціночної діяльності для проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок від 18 вересня 2017 року № 2.

 

 

 

Голова комісії з визначення суб’єкта

оціночної діяльності для проведення

експертної грошової оцінки земельних ділянок                      В.М. Сабадош 

 

Нагородження

27 вересня 2017 року, у Всесвітній день туризму, в Ужгороді, в Закарпатській обласній філармонії, керівники області вітали представників сфери туризму Закарпаття. 
Крім традиційних відзнак від влади, цьогоріч назвали і володарів нагороди "Туристичний вибір року", "Наймасовіший туристичний фестиваль", "Найкращий туроператор" та інші..

Від Хустщини, до високої нагороди була представлена керівник Благодійного фонду «Любов» - Любов Іванівна Яцук, яка всі свої сили прикладає, щоб допомогти людям з інвалідністю інтегруватися в суспільство через розвиток їхніх творчих здібностей та залучатися до культурного та туристичного життя.

Відрадно також відмітити, що у номінації «Кращий туристичний район» Хустщина ввійшла у трійку призерів і була нагороджена спеціальним знаком - "Туристичний вибір року". Переможців визначали за 5 критеріями, серед яких кількість гостей, що відвідали той чи інший район, кількість фестивалів, кількість відповідного прибутку до бюджетів

 

27.09.2017  [19:02]

Шановні працівники туристичної сфери району

Щиро вітаю вас із професійним святом Всеукраїнським Днем туризму.

Кожна людина потребує цікавого і змістовного відпочинку, пізнання природних, історичних, культурних багатств рідного краю та всього світу.

Туризм – це ціла сфера життя, що охоплює мільйони людей, різні галузі економіки, екологію та виробництво, сприяє пожвавленню міжрайонних обмінів та людських контактів.
Наш район, з його вигідним географічним розташуванням, історико-культурними пам’ятками, неповторними краєвидами, багатою спадщиною, безцінними рекреаційними ресурсами та привітними і щирими людьми, має всі умови для розвитку туризму.

Упевнений, основні здобутки туристичної галузі Хустщини ще попереду. Треба багато і наполегливо працювати, аби туризм набув більшого динамізму у своєму розвитку, став взаємовигідним і для туристів, і для туристичної індустрії, для району та держави.

Щиро зичу працівникам індустрії туризму, активістам та аматорам вагомих фахових здобутків, міцного здоров’я, миру, злагоди та творчої наснаги!

З повагою,
голова райдержадміністрації
Назарій Павлій

 

День працівників освіти

Щороку восени, коли з дерев опадають перші жовті листочки, ми відзначаємо День працівників освіти – свято, яке звільняє від буденності й допомагає осягнути найголовніше у житті. День вчителя вже давно став знаком всенародної шани і вдячності до тих, хто сходинка за сходинкою супроводжує дитину на її життєвому шляху, відкриває захоплюючий світ знань, допомагає мудрою порадою та радіє за успіхи своїх вихованців.

26 вересня в районному будинку культури відбулися урочисті заходи,приурочені Дню працівників освіти. Традиційно привітати працівників освіти завітали голова Хустської районної державної адміністрації Назарій Павлій, перший заступник голови райдержадміністрації Віктор Сабадош, голова районної ради Юрій Іванчо, заступник голови районної ради Михайло Калинич, начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Павло Русин, начальник відділу культури райдержадміністрації Світлана Дзяпко, а також мешканці та гості району.

З привітальним словом до вчителів, вихователів, майстрів, зусиллями яких твориться майбутнє нашого краю, всієї нашої держави звернувся голова райдержадміністрації Назарій Павлій. У своїй промові він підкреслив велич і мудрість значення вчителя для суспільства, подякував педагогічним колективам району, ветеранам педагогічної праці за плідну роботу, за їхню самовіддану працю, за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, добро і щедрість душі. Назарій Іванович побажав усім освітянам здоров’я, невичерпних творчих сил, натхнення, щастя і хороших учнів.

На завершення свого виступу Назарій Іванович виконав приємну місію – вручив кращим працівникам освітньої ниви почесні грамоти та подяки.

Не оминули і ветеранів праці освітянської галузі – їм вручено листівки та квіти.

Неабиякої урочистості святу додали і виступи вихованців освітніх закладів району. Юні таланти радували піснями та танцями.

З святом вас, шановні освітяни! Дякуємо за високопрофесійний та самовідданий вчительський труд, бажаємо терпіння та успіхів у всіх починаннях.

 

Щотижнева нарада

25 вересня під керівництвом голови районної державної адміністрації Назарія Павлія відбулася планова щотижнева нарада за участю першого заступника голови райдержадміністрації Віктора Сабадоша, голови районної ради Юрія Іванчо, заступника голови районної ради Михайла Калинича, керівників структурних підрозділів районної державної адміністрації, установ та організацій району.

Традиційно було підведено підсумки роботи за тиждень, що минув та плани на поточний.


Опісля перейшли до обговорення питання щодо підготовки бюджетних закладів до опалювального сезону, про стан забезпечення твердим паливом або вугіллям та готовність газових котелень до роботи. Також розглянули питання у галузі бюджету, охорони здоров’я, захисту прав та інтересів дітей, соціального захисту населення, освіти, молоді та спорту, виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, про осінній призов на строкову військову службу.

Водночас, присутні обговорили підготовку до Дня Добросусідства з Угорською Республікою, що пройде у місті Берегові цієї суботи.

 

Хустщина взяла участь у 16-тій Міжнародній виставці-ярмарок „Тур’євроцентр – Закарпаття 2017”.

Впродовж 22-23 вересня в приміщенні Ужгородського культурно-історичного центру «Совине гніздо» виставка зібрала 60 учасників, які представляли всі райони та міста Закарпаття, а також гостей – з України та країн Європи.

Серед учасників – представники різних туристичних, санаторних, готельних та музейних комплексів, виноградарі, винороби, пасічники та народні умільці з багатьох областей України, а також з Угорщини, Словаччини, Чехії, Румунії.

Туристична виставка-ярмарок «Тур’євроцентр — Закарпаття 2017» це: бізнес-майданчик, на якому обговорюються найважливіші питання про розвиток туристичної галузі, пропонуються рішення та демонструються найкращі приклади із практики сьогодення, які оптимально впливатимуть на ситуацію в майбутньому.

 

Восьма сесія Закарпатської обласної ради VII скликання

21 вересня голова районної державної адміністрації Назарій Павлій та заступник голови районної ради Михайло Калинич взяли участь у пленарному засіданні восьмої сесії Закарпатської обласної ради VII скликання в ході якої було розглянуто низку важливих для життєдіяльності краю питань.

 

Президент підписав Закон України "Про освіту"

Президент підписав Закон України Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ "Про освіту", прийнятий Верховною Радою України 5 вересня 2017 року.

Ухвалення цього Закону дозволить провести глибоку всеосяжну освітню  реформу, яка підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці. Він забезпечить реальні кроки до включення України до європейського освітнього простору.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», - зазначив Петро Порошенко.

Президент особливо наголосив, що закон підвищує роль державної української мови в освітньому процесі. Закон забезпечує рівні можливості для всіх, бо гарантує кожному випускнику високий рівень володіння мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні.

В той же час Глава Держави підкреслив важливість неухильного дотримання при здобутті освіти  гуманітарних прав національних меншин, які проживають на території України.

«Україна демонструвала й надалі демонструватиме таке ставлення до прав національних меншин, яке відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», - наголосив Петро Порошенко.

Президент також  звернувся до Міністерства закордонних справ та  Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи. 

 

 

Огляд несанкціонованих сміттєзвалищ в районі.

Найгострішою екологічною проблемою сьогодення є несанкціоновані сміттєзвалища. Їх можна побачити на околицях чи не кожного населеного пункту району, а якщо проїхатись гірськими селами Хустщини, то ми побачити надзвичайно забруднені береги річок.

Голова районної державної адміністрації Назарій Павлій разом з головою районної ради Юрієм Іванчо продовжують огляд несанкціонованих сміттєзвалищ в районі.

Відтак нещодавно відбувся виїзд до села Забрідь Хустського району. У Заброді береги уздовж річки Ріка вкриті твердими побутовими відходами. А все тому, що місцевим тут насправді нема куди дівати сміття і відповідної території під сміттєпереробний завод, який би вирішив ситуацію, теж нема.

Тож через безвихідь більшість місцевих жителів все своє сміття вивозить на береги річок, яке течія в подальшому змиває.

У тих же населених пунктах, де таку територію віднайти можливо, люди – проти.

І нічого, що Хустщина потопає у смітті. Все це розноситься по хатам та дворогосподарствам. Це нікого не цікавить.

На нашу думку громадам треба конструктивно підходити до вирішення цього питання та все ж таки розглянути варіант - дати згоду інвестору прийти та побудувати у відповідності до європейських стандартів завод з переробки твердих побутових відходів, який відповідатиме всім вимогам і від якого виграє в першу чергу та громада, до якої він прийде, адже в таку громаду увіллються мільйони гривень інвестицій.

Крім того, сміттєпереробні комплекси здатні зробити сегрегацію та утилізувати десятки тисяч тонн непотребу. В результаті можемо отримати купу вторинного матеріалу, паливо та врятовані землі.

Про своє навколишнє середовище треба дбати. Якщо ми хочемо чисте місто, село, чисту країну, то самі повинні дбати про чистоту. У європейських країнах миють асфальти, а ми викидаємо у річку сміття.


Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011