Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Консультації з г..
ОБГОВОРЕННЯ КОНЦЕПЦІї РЕФОРМУВАННЯ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ

             21 березня під головуванням Президента України Віктора Януковича відбулося засідання Ради регіонів, під час якого були розглянуті питання вдосконалення державної політики щодо місцевого самоврядування та соціально-економічного розвитку територій. Також було приділено пріоритетну увагу оцінці нинішнього стану системи самоврядування й окреслено основні принципи модернізації цієї сфери державного управління.

            Під час зустрічі Президент України відзначив, що реформа місцевого самоврядування є необхідною та довгоочікуваною для України. Вона має визначити напрями, механізми й терміни формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

– Правове регулювання та сама практика місцевого самоврядування не задовольняють сучасних потреб України, вони також не відповідають Європейській Хартії місцевого самоврядування. Не виконання ж положень Хартії є істотною перепоною на шляху реалізації курсу на інтеграцію до Європейського співтовариства, – наголосив Президент.

         Реформування місцевого самоврядування має відбуватися на засадах децентралізації владних повноважень, консолідації ресурсного забезпечення та стратегічного планування розвитку територіальних громад. Сама ж реалізація реформи місцевого самоврядування має на меті навчити самостійно заробляти кошти на місцях: «Чим більше свободи для місцевого самоврядування у господарській сфері, тим більшим буде власний фінансовий ресурс розвитку», – наголосив Віктор Федорович.


                 Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, розроблена з метою визначення напрямів, механізмів та строків формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади, спроможної максимально забезпечити надання якісних та доступних публічних послуг, становлення інститутів демократії участі, задоволення інтересів громадян в усіх сферах життєдіяльності на відповідній території, узгодження інтересів держави та територіальних громад.
             Концепцією визначені основні завдання реформи, зокрема:                      - забезпечення доступності та якості публічних послуг:
  - визначення обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, здатної забезпечити доступність та якість адміністративних та соціальних послуг, що надаються цими органами;
  -  створення належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування власних (самоврядних) і делегованих повноважень;
  - максимальне залучення населення до прийняття управлінських рішень, сприяння розвитку форм демократії участі на місцях.


        Передбачається, що реалізація Концепції здійснюватиметься у два етапи.

 

- На першому підготовчому етапі (2013-2015 рр.) планується створення законодавчої основи для реалізації права територіальних громад на добровільне об’єднання, сприятливих правових умов для широкого залучення населення до прийняття управлінських рішень органами місцевого самоврядування та їх виконавчими органами.

- На другому етапі впровадження (2015-2020 рр.) передбачається законодавчо врегулювати систему адміністративно-територіального устрою; здійснити моделювання адміністративно-територіальних одиниць в регіонах та підготувати проекти необхідних нормативних актів для завершення формування нової системи адміністративно-територіального устрою України тощо.
     Повний текст документа можна завантажити тут.

 

Новини

20.07.2018 [15:48]

Інтерактивний захід в таборі «Шаяни»

 

20.07.2018 [15:48]

Інтерактивний захід в таборі «Шаяни»

 

20.07.2018 [15:37]

В ще одній школі Хустського району завершилася заміна покрівлі даху.

 

20.07.2018 [15:35]

У Липчанській ЗОШ І-ІІІ ступенів розпочалися роботи по будівництву майданчика зі штучним покриттям.

 

20.07.2018 [15:33]

У селі Липча проводяться роботи з реконструкції пошкодженої дамби.

 

Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011