Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Соціальна сфера    ЦССДСДМ
Всеукраїнський тиждень права

Дитині про права людини

В рамках проведення Всеукраїнського тижня права

«Людям різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри» - це один із основних принципів Загальної  Декларації  прав       людини,         прийнятої Генеральною  Асамблеєю   ООН в 1948 році. Права людини починаються з прав дитини.

Ти маєш всі загальнолюдські права:

 • право на життя;
 • право на рівність;
  • право на особисту безпеку та свободу;
  • право     на    рівний     захист законом;
  • право на захист від усіх форм дискримінації;
 • право на здоров'я;
  • право на рівність на робочому місці;
  • право на свободу від тортур та інших нелюдських, жорстоких або принизливих дій та покарань.

Це підтверджено в Конвенції про права дитини, що прийнята Генеральною    Асамблеєю    ООН    в 1989 році і набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року. Цей документ створений для того, щоб захистити тебе і надати якнайкращі умови для розвитку та реалізації твоїх прав.

В Конвенції підкреслюється, що ти маєш право на свою думку і на те, щоб її почули, право на те, щоб при вирішенні будь-яких питань, що тебе стосуються, твої інтереси враховувалися якнайкраще.

Та це не означає, що ти тільки й повинен(на) робити, що набридати дорослим своїми зауваженнями. Проте, коли мова йде про те, з ким тобі товаришувати, кого любити, чи з ким із батьків зустрічатися чи жити у випадку їх розлучення - ти маєш право не тільки мати свою думку, але й відстоювати її.

Ніхто не може насильницьки примусити тебе робити те, що тобі неприємно чи може завдати шкоди

Але, знову таки - не сподівайся, що це звільняє тебе від навчання у школі чи від виконання якоїсь роботи вдома. Батьки та держава несуть відповідальність за те, щоб ти виріс(ла) освіченою вихованою культурною людиною - це теж записано в Конвенції про права дитини.

А от втручатися в твоє особисте життя, читати твої листи чи записи або робити спроби виселити тебе із квартири - це вже порушення твоїх прав.

Держава має обов'язок захищати тебе від усіх форм насильства і жорстокого поводження!

Це - коли тебе б'ють, ображають,   принижують, насміхаються над речами, які важливі й дорогі для тебе, не дозволяють ходити до школи і зустрічатися з друзями, не надають необхідної медичної допомоги, не розмовляють з тобою або зачиняють в кімнаті та інших місцях. З таким поводженням ти можеш зустрітися вдома, в школі, на вулиці... Все, що тебе принижує і робить тобі боляче - це порушення і твоїх прав.

Не терпи цього!

Є люди, які допоможуть тобі! 

Ти можеш звернутися в соціальну службу для молоді, яка є в кожному районі міста або районному центрі і яка опікується цими питаннями, Звернися до шкільного психолога! Зателефонуй по телефону довіри! Ці служби анонімні. Якщо ти знаходишся далеко - порадься з дорослим, якому ти довіряєш, і який тебе не зрадить.

Не залишайся наодинці зі своїми проблеми!

Головне, знай – безвихідних ситуацій не має!

Певно, в Україні, так само як і в інших державах, ще не завжди забезпечуються   права, які декларуються в Конвенції. Але якщо ти знатимеш свої права, тобі легше буде захистити себе.

Тільки не забувай - такі самі права як і ти має кожна людина

Реалізуючи свої права, намагайся поважати права інших, поставити себе на їх місце. Спробуй зробити   це   -   і   ти   побачиш,   як зміниться   світ  і   люди,   що   тебе оточують.

Тобі допоможуть:

Хустський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

(інформаційні, юридичні, психологічні консультації),

м. Хуст, вул. Карпатської Січі, 21, каб.9, 10  тел: 4-61-92

 

Новини

23.10.2017 [16:27]

Голова районної державної адміністрації Назарій Павлій провів чергову апаратну нараду

 

19.10.2017 [14:58]

Старт медичної реформи забезпечить доступність та якість первинної медичної допомоги для сільських жителів – Президент

 

18.10.2017 [17:00]

Відбулось пленарне засідання 9 сесії VII скликання Хустської районної ради

 

17.10.2017 [16:45]

Анонси виїздів «Мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги у Закарпатській області» на період 17.10 – 20.10

 

17.10.2017 [13:47]

Велятино вперше, так потужно та комплексно, представлене на стенді Закарпаття, під час роботи XXIV Міжнародного туристичного салону "Україна�

 

Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011