Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Державна служба    Кадрова політика
СТРАТЕГІЯ ДЕРЖАВНОЇ КАДРОВОЇ ПОЛІТИКИ, ЯК РОЗВИТОК ЛЮДСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Запорукою розбудови демократичної, соціальної держави з розвинутою ринковою економікою є високоефективна державна кадрова політика, яка має забезпечувати всі сфери життєдіяльності держави кваліфікованими кадрами, необхідними для реалізації національних інтересів та суспільних потреб.

Важливим кроком, спрямованим на реалізацію системної й послідовної державної кадрової політики стало схвалення Указом Президента України Віктора Януковича від 1 лютого 2012 року «Стратегії державної кадрової політики на 2012-2020 роки», яка враховує особливості та перспективи розвитку українського суспільства, світові тенденції.

Нова філософія реалізації кадрової політики, базується на  перевагах людського потенціалу - «економіки знань», коли інтелектуальні ресурси дають більший прибуток, ніж природні.

У соціальному аспекті ефективна кадрова політика має забезпечити  високий рівень розвитку людського потенціалу держави, задоволення стремлінь населення щодо професійної самореалізації, гідної оплати праці.

В економічному аспекті - підвищення добробуту населення.

Стратегія державної кадрової політики реалізуватиметься в три етапи  які передбачають зокрема, створення Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації», впровадження електронного урядування, створення механізму залучення інвестицій у розвиток кадрового потенціалу.

Значна увага приділяється вдосконаленню нормативно-правової бази з метою запровадження новітніх підходів у кадровому менеджменті, розбудову системи управління трудовими ресурсами на засадах соціального діалогу та партнерства держави і суб’єктів підприємницької діяльності.

Крім того, Стратегія передбачає вдосконалення системи прогнозування потреби у підготовці кваліфікованих робітничих кадрів та фахівців з вищою освітою у всіх сферах забезпечення життєдіяльності держави, формування та забезпечення виконання державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітничих кадрів та фахівців з вищою освітою відповідно до визначених державою пріоритетів соціально - економічного розвитку.

Документ містить також низку важливих завдань, зокрема щодо запровадження безперервного професійного навчання кадрів та системи наставництва, гарантованого забезпечення молоді першим робочим місцем, здійснення яких має якісно модернізувати кадровий потенціал.

 Важливим елементом державної кадрової політики є кадрова політика у сфері державної служби.

Державні службовці є найбільш стабільним соціальним елементом суспільства й держави, носієм їх традицій та досвіду. Переважна більшість економічних та соціальних реформ проводиться силами державних службовців. Об’єктом безпосереднього державного управління є особовий склад державної служби, кадри органів державної влади

Тому важливим завданням тут є удосконалення та ефективність механізму управління службовцями який забезпечує Національне агентство України з питань державної служби як єдиний орган формування та реалізації державної політики у цій сфері.

За напрямом модернізації кадрових служб передбачено: реорганізація кадрових служб у служби персоналу; покладання на служби персоналу функцій з планування добору, розстановки кадрів, підвищення їх кваліфікації та кар'єрного росту; запровадження технологій електронного урядування; вдосконалення системи професійного навчання фахівців з управління персоналом.

Проведення реформи державної служби в контексті реалізації завдань Стратегії державної кадрової політики сприятиме створенню в Україні професійної, політично нейтральної та ефективної державної служби, впровадженню системних змін та модернізації моделі державного управління в цілому.

 

 

В.Попадинець

начальник Управління

 державної служби  в Закарпатській області

Новини

27.09.2018 [11:05]

УВАГА ВСІМ!!!

 

30.08.2018 [09:33]

Участь у Всеукраїнській грі "Теренова гра" "Січ - сила і честь"

 

30.08.2018 [08:21]

Проведення Всеукраїнської вишколи "Джура-Прикордонник"

 

21.08.2018 [15:13]

В приміщенні відділу архіву Хустської РДА відбулася виставка фотоматеріалів, присвячена 27-їй річниці Дня Незалежності України.

 

24.07.2018 [16:56]

Оголошення!

 

Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011