Хустський район
[Послуги] [Карта] [Зв’язок]    | Ви знаходитеся тут:   Головна    Євроатлантична і..

22405952_1118055758328815_3635491087036644188_nКомісія Україна – НАТО зустрілася сьогодні у Києві в присутності Президента Петра Порошенка та членів Кабінету Міністрів України для відзначення 20-ї річниці Хартії про особливе партнерство між Україною та НАТО. Ми також обговорили безпекову ситуацію в Україні та розглянули значний прогрес у нашому партнерстві, допомогу НАТО Україні та нашу майбутню співпрацю. НАТО підтвердила свою рішучу підтримку суверенітету та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, та її невід’ємного права самостійно вирішувати власне майбутнє і визначати зовнішньополітичний курс вільно від зовнішнього втручання, як це визначено у Гельсінському Заключному акті.

Хартія про особливе партнерство, підписана на Мадридському саміті в 1997 році, зробила свій внесок у розбудову стабільної, мирної та неподільної Європи. Протягом двадцяти років Комісія Україна – НАТО (КУН), яка була утворена в рамках Хартії, відіграє ключову роль у зміцненні діалогу та співпраці між НАТО та Україною з широкого кола питань. У контексті продовження агресивних дій Росії проти України з 2014 року КУН також довела, що вона є важливою платформою для обговорення нагальних проблем безпеки та генерування підтримки для України.

  1. Сьогодні ми обговорили безпекову ситуацію на Сході України, яка продовжує викликати значне занепокоєння. Ми підтвердили нашу підтримку врегулюванню конфлікту дипломатичними засобами відповідно до Мінських домовленостей, які повинні бути повністю виконані усіма сторонами; Росія, як підписант Мінських домовленостей, несе значну відповідальність у цьому зв’язку. Ми наголосили на необхідності забезпечити безпечні і сприятливі умови для виконання Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ свого мандату; спостерігачі ОБСЄ повинні мати повний, безпечний та безперешкодний доступ до всієї території України, у тому числі до українсько-російського державного кордону. Росія продовжує постачати зброю, обладнання та живу силу, а також надавати фінансову й іншу допомогу групам бойовиків та втручатися військовими засобами у конфлікт. Ці події мають серйозні наслідки для стабільності та безпеки усього євроатлантичного регіону. Ми закликаємо Росію відмовитися від агресивних дій та використати її значний вплив на бойовиків з метою повного виконання ними своїх зобов’язань.
  2. Ми продовжуємо закликати Росію відмовитися від незаконної, нелегітимної самопроголошеної “анексії” Кримського півострова, яку ми не визнаємо і ніколи не визнаємо. Ми особливо стурбовані переслідуваннями та дискримінацією кримських татар та інших членів місцевих громад. Ми засуджуємо триваюче та широкомасштабне нарощування військового потенціалу Росії в Криму, і ми стурбовані зусиллями Росії та її задекларованими планами з подальшого нарощування військового потенціалу Чорноморського регіону.
  3. Декларація про доповнення Хартії про особливе партнерство, разом із Річною національною програмою України (РНП), яку було започатковано після Бухарестського саміту 2008 року, підтримала зусилля України з метою продовження політичних, економічних та оборонних реформ, націлених на впровадження євроатлантичних стандартів. НАТО вітає постійні зусилля України в повній мірі використати цей ключовий інструмент та інші засоби, включаючи Процес планування та оцінки Сил (ППОС). Сьогодні нас надихнув загальний прогрес у впровадженні амбітних реформ, ми погодилися із важливістю їх продовження та очікуємо на подальший прогрес. Союзники підтвердили свої зобов’язання й надалі підтримувати Україну у її програмі реформ.
  4. Особливе партнерство дозволило Україні скористатися досвідом і допомогою НАТО при проведенні амбітних реформ у секторі безпеки та оборони. Починаючи з 2014 року рівень взаємодії НАТО з Україною, як на політичному рівні, так і в плані практичної роботи, є безпрецедентним. НАТО посилила свою консультативну підтримку у Києві. У цьому зв’язку ми вітаємо відкриття нового приміщення Представництва НАТО в Україні, яке забезпечить нове та покращене місце для роботи НАТО. На Саміті в Уельсі ми започаткували п’ять трастових фондів для вирішення першочергових потреб України. На Саміті у Варшаві глави держав та урядів схвалили Комплексний Пакет Допомоги (КПД).
  5. Сьогодні ми здійснили огляд реалізації КПД та привітали прогрес у реалізації 40 спеціальних заходів підтримки. КПД сприяв узгодженню консультативної допомоги НАТО та цілей реформ в Україні, що визначені у Стратегічному оборонному бюлетені (СОБ). СОБ представляє собою дорожню карту оборонної реформи, що відображає мету України досягти стандартів НАТО, включаючи зусилля, спрямовані на зміцнення цивільного контролю над Міністерством оборони та Збройними Силами та парламентського нагляду над сектором безпеки і оборони. Нас надихає прогрес України у реформуванні сектору безпеки та оборони, у тому числі її мета реформувати свої Збройні Сили відповідно до стандартів НАТО та досягти взаємосумісності з силами НАТО до 2020 року.
  6. Сьогодні, визнаючи важливість вивчення уроків мінливого безпекового середовища, ми започаткували роботу Платформи Україна – НАТО з протидії гібридній війні. Ми також започаткували амбіційний новий проект у рамках Трастового фонду з протимінної діяльності та протидії саморобним вибуховим пристроям, а також другий етап Трастового фонду з кіберзахисту. Ця робота сприятиме посиленню оборонної реформи України, стійкості та її здатності до самозахисту.
  7. Союзники висловили свою вдячність за значний внесок України в операції Альянсу та Сили реагування НАТО і привітали триваючу відданість України цій взаємодії, включаючи збільшення її внеску в місію Рішуча підтримка. Союзники визнають інтерес України щодо Програми розширених можливостей. НАТО розгляне це питання у світлі ухвалених  на Уельському та Варшавському самітах рішень.
  8. Ми будемо працювати разом, щоб зміцнити та адаптувати наше особливе партнерство, що сприятиме побудові стабільної, мирної та неподільної Європи. Союзники цінують відданість України відносинам з НАТО і відзначають нещодавнє рішення України у цьому контексті. Незалежна, суверенна та стабільна Україна, яка твердо віддана демократії та верховенству права, є запорукою євроатлантичної безпеки.

 

Президент Петро Порошенко підписав Указ “Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2017 рік”.

Програма на 2017 рік – суттєво оновлена і вдосконалена.  Документ підготовлений відповідно до нового порядку розробки річних національних програм співробітництва України з НАТО (РНП) та оцінювання результатів їх виконання, який був затверджений Президентом України 7 грудня 2016 року.

Програма включає заходи з проведення реформ в усіх важливих сферах функціонування держави: від сектору безпеки і оборони до ключових соціально-політичних та правових реформ, боротьби з корупцією та децентралізації. Метою цих перетворень є наближення України до стандартів НАТО.

РНП-2017 передбачає подальший розвиток політичного діалогу України з НАТО та нарощування всеохоплюючої практичної співпраці з Альянсом із залученням експертних, фінансових, матеріально-технічних та інших можливостей НАТО та держав-членів Організації задля посилення обороноздатності України та можливостей протидіяти триваючій російській агресії.

Програма також спрямована на виконання рішень, прийнятих за результатами засідання Комісії Україна – НАТО на рівні глав держав та урядів 9 липня 2016 року у Варшаві. Зокрема, посилення підтримки нашої країни шляхом реалізації Комплексного пакету допомоги НАТО для України, у тому числі проектів у рамках відповідних Трастових фондів НАТО.

Координацію роботи з виконання Річної національної програми покладено на Кабінет Міністрів України.

 

Україна прагне повернути на порядок денний питання про план дій щодо членства в НАТО – Президент

Президент Петро Порошенко вважає символічною і вагомою роль українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ Seа Breeze у стратегічному партнерстві України з Північноатлантичним Альянсом.

Президент зазначив: «З 1997 року ці навчання надають нам суттєву допомогу у відродженні військово-морського потенціалу держави, сприяють досягненню ВМС України сумісності із флотами держав – членів НАТО, що є передумовою запланованого нами членства в цьому оборонному союзі – тоді, коли країна буде відповідати критеріям, коли будуть імплементовані результати наших реформ в усіх без виключення сферах».

Глава держави підкреслив, що реформи, які потрібні для членства в НАТО, майже повністю співпадають з реформами, які необхідні для членства в ЄС. Президент додав, що сьогодні українці підтримують і об’єднанні навколо трансатлантичної та європейської інтеграції.

«Ми, українці, на собі відчули ту загрозу миру в Європі та в усьому світі, яка генерується з Кремля, – із столиці країни, яку свого часу Рональд Рейган називав імперією зла», – сказав Петро Порошенко.

Петро Порошенко назвав важливим досягненням побудову українських Збройних Сил, відродження української армії і флоту. «Наш намір повернути на порядок денний питання про план дій щодо членства в НАТО і наближення нашого оборонно-безпекового сектору до стандартів Альянсу, засвідчена численними опитуваннями громадської думки потужна підтримка саме такої стратегії, – все це засвідчує, що обраний курс правильний і безальтернативний», – підсумував Президент.

 

 

Вступ України до НАТО чітко визначений як один з ключових чинників державної політики – Президент підписав Закон

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України». Закон був прийнятий Верховною Радою України 8 червня 2017 року.

Законом вносяться зміни до Законів України «Про основи національної безпеки України» та «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» у частині євроатлантичної інтеграції.

Одним з пріоритетів національних інтересів України документом визначено інтеграцію у євроатлантичний безпековий простір з  метою набуття членства в Організації Північноатлантичного договору.

“Відтепер курс України на вступ до НАТО чітко визначений як один з ключових чинників державної політики України. Підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України”, який одним з пріоритетів національних інтересів держави визначає членство в Альянсі”, – про це Президент написав у Фейсбуці.

З цією метою Україна активізує зусилля з усього комплексу реформ, у тому числі у безпековому та оборонному секторах задля досягнення відповідності критеріям членства в Альянсі.

 

 

план заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України

Відповідно до статей 6, 39  Закону України «Про місцеві державні адміністрації», Указу Президента України від 21 лютого 2017 року № 43/2017 «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 – 2020 роки», розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 травня 2017 року № 308-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік», розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 02.08.2017 № 392 головою районної державної адміністрації прийнято розпорядження від 11.08.2017 № 265 «Про районний план заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017 рік» та затверджено районний план заходів.

В закладах культури було проведено ряд заходів:

інформаційно-просвітницькі години: «Роль суспільства в реалізації політики Євроатлантичної інтеграції України» (с. Липча), «Перспективи розвитку відносин між Україною та НАТО: роль державних органів та громадського суспільства» (с. Велятино);

 диспути: «Вступ України до НАТО: реалії та перспективи» (с.Березово), «Європейський Союз і НАТО – випробування для України» (с.Нижнє Селище);

 круглий стіл «Україна – НАТО: досвід та нові виміри співробітництва», інформаційний дайджест «Аргументи за і проти вступу України до НАТО», викладка-міркування «Євроатлантична інтеграція: реалії, перспективи (районна бібліотека).

 


Новини

27.09.2018 [11:05]

УВАГА ВСІМ!!!

 

30.08.2018 [09:33]

Участь у Всеукраїнській грі "Теренова гра" "Січ - сила і честь"

 

30.08.2018 [08:21]

Проведення Всеукраїнської вишколи "Джура-Прикордонник"

 

21.08.2018 [15:13]

В приміщенні відділу архіву Хустської РДА відбулася виставка фотоматеріалів, присвячена 27-їй річниці Дня Незалежності України.

 

24.07.2018 [16:56]

Оголошення!

 

Псилання

Офiцiйне представництво Президента України Веб-портал органiв виконавчої влади України Верховна Рада України Закарпатська Обласна Рада Обласна гаряча лінія Teplo.gov.ua Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України Національна дитяча гаряча лінія Державний реєстр виборців Міністерство доходів і зборів України

Створено студією Вебрики


Хустська районна державна адміністрація.
2004-2011